°C

Pondelok, 6. apríl 2020. Meniny má Irena, zajtra Zoltán.

FOTO Ničivé zemetrasenie v Indonézii: Mnoho zranených, obetí stále pribúda

Zdroj: SITA/AP Photo/Tatan Syuflana
08.08.2018 09:30

JAKARTA - Najmenej 131 mŕtvych si vyžiadalo zemetrasenie s magnitúdou 7,0, ktoré v nedeľu zasiahlo pobrežnú oblasť indonézskeho turistami vyhľadávaného ostrova Lombok. Uviedla to v stredu agentúra DPA s odvolaním sa na hovorcu indonézskej agentúry pre zmierňovanie následkov katastrof Sutopa Nugroha.


Podľa neho sa objavili správy aj o ďalších obetiach, ale tie sa musia ešte overiť. Očakáva, že počet mŕtvych sa ešte zvýši. Takmer 2500 ľudí museli hospitalizovať s vážnymi zraneniami a viac ako 156.000 osôb stratilo strechu nad hlavou v dôsledku rozsiahleho poškodenia ich obydlí.

FOTO Ničivé zemetrasenie v
Zdroj: SITA/AP Photo/Tatan Syuflana

Úrady oznámili, že z troch odľahlých dovolenkových ostrovov odviezli loďou všetkých turistov, ktorí ich chceli opustiť vzhľadom na výpadky energie a poškodenie hotelov. Celkovo išlo o približne 5000 ľudí. K zemetraseniu došlo iba týždeň po tom, ako otrasy s magnitúdou 6,4 na ostrove Lombok pripravili o život 16 ľudí a vynútili si rozsiahlu evakuáciu turistov z oblasti vyhľadávanej sopky Rinjani.

FOTO Ničivé zemetrasenie v
Zdroj: SITA/AP Photo/Tatan Syuflana

Indonéziu často sužujú zemetrasenia vzhľadom na to, že sa nachádza na tzv. Ohnivom kruhu, kde sa odohráva až 90 percent všetkých zemetrasení na svete. V decembri 2004 silné zemetrasenie s magnitúdou 9,1 pri indonézskom ostrove Sumatra vyvolalo vlnu cunami, ktorá vo vyše desiatich krajinách juhovýchodnej Ázie zabila 230.000 ľudí.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články