FOTO Mrazivé správy z Indonézie: Po ničivom pekle prišiel ďalší silný otras, obetí je vyše tristo | Topky.sk

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

FOTO Mrazivé správy z Indonézie: Po ničivom pekle prišiel ďalší silný otras, obetí je vyše tristo

Zemetrasenie v Indonézii.
Zemetrasenie v Indonézii.
Zdroj: SITA/AP Photo/Firdia Lisnawati
09.08.2018 12:10

JAKARTA - Na najmenej 319 stúpol vo štvrtok počet obetí ničivého zemetrasenia, ktoré v nedeľu postihlo indonézsky turistami vyhľadávaný ostrov Lombok. S odvolaním sa na nemenovaného indonézskeho predstaviteľa o tom informovala agentúra AP.


Doposiaľ predstavoval oficiálny počet obetí najmenej 168. Po nedeľnom zemetrasení s magnitúdou 7,0 zostali na Lomboku desaťtisíce ľudí bez strechy nad hlavou. Tento turistami obľúbený ostrov vo štvrtok postihol silný dotras s magnitúdou 6,2.

FOTO Mrazivé správy z
Zdroj: SITA/AP Photo/Firdia Lisnawati

Ide o tretie silné zemetrasenie, ktoré za viac ako týždeň zasiahlo ostrov Lombok, pripomína agentúra AP. Hovorca indonézskej Národnej agentúry pre zmierňovanie následkov katastrof (BNPB) Sutopo Nugroho vo štvrtok informoval, že oficiálny počet obetí nedeľného zemetrasenia, ktoré zasiahlo pobrežnú oblasť turistami vyhľadávaného ostrova, sa zvýšil na 168.

FOTO Mrazivé správy z
Zdroj: SITA/AP Photo/Firdia Lisnawati

Šestnásť mŕtvych si predtým 29. júla vyžiadali na Lomboku otrasy s magnitúdou 6,4. Indonéziu často sužujú zemetrasenia vzhľadom na to, že sa nachádza na tzv. Ohnivom kruhu, kde sa odohráva až 90 percent všetkých zemetrasení na svete.

FOTO Mrazivé správy z
Zdroj: SITA/AP Photo/Firdia Lisnawati

V decembri 2004 silné zemetrasenie s magnitúdou 9,1 pri indonézskom ostrove Sumatra vyvolalo vlnu cunami, ktorá vo vyše desiatich krajinách juhovýchodnej Ázie zabila 230.000 ľudí.


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články