FOTO Turistický raj zdecimovalo zemetrasenie: Pod troskami zahynulo 14 ľudí | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

FOTO Turistický raj zdecimovalo zemetrasenie: Pod troskami zahynulo 14 ľudí

Zdroj: SITA/Indonesia's Disaster Mitigation Agency via AP
29.07.2018 16:27

JAKARTA - Počet mŕtvych v dôsledku zemetrasenia na indonézskom ostrove Lombok zvýšili na 14. Až 160 ľudí je zranených, z toho 67 hospitalizovali s vážnymi zraneniami. Zemetrasenie s magnitúdom 6,4, ktoré udrelo v hĺbke sedem kilometrov, poškodilo viac ako tisíc domov a bolo ho možné cítiť aj na susednom ostrove Bali, kde však nehlásia žiadne škody.


Podľa kompetentných sa počet obetí i zranených môže ešte zvýšiť, keďže zber dát stále prebieha. Zemetrasenie poškodilo desiatky domov i vyšších budov. Podľa úradov otrasy najviac zasiahli východnú časť ostrova, kde zomrelo desať ľudí, vrátane turistu z Malajzie.

Otrasy pocítili aj obyvatelia širšieho okolia, vrátane Bali, avšak z týchto oblastí žiadne škody ani obete neboli hlásené.

FOTO Turistický raj zdecimovalo
Zdroj: SITA/Indonesia's Disaster Mitigation Agency via AP

Americká geologická služba USGS už skôr informovala, že zaznamenala hypocentrum (ohnisko zemetrasenia) v hĺbke 7 kilometrov pod zemským povrchom.

Indonézia leží v oblasti takzvaného Ohnivého kruhu v Tichom oceáne, v ktorej sa vyskytuje približne 90 percent všetkých zemetrasení na Zemi. 

 

Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články