Mrazivé FOTO z Tatier: V piatok trópy, dnes snehová perina! Tatiane sa podaril unikátny záber | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Mrazivé FOTO z Tatier: V piatok trópy, dnes snehová perina! Tatiane sa podaril unikátny záber

Sneh v Jasnej
Sneh v Jasnej
Zdroj: FB/Turistika na Slovensku
25.09.2018 17:00

JASNÁ - Vyzerá to tak, že Perinbaba je už tu! Dokazuje to najnovšia fotka z Jasnej v Nízkych Tatrách, ktorou sa pochválila Tatiana. Mnohým z nás sa doposiaľ nechce veriť, že piatkové horúčavy vystriedal prízemný mráz a sneženie na horách. Prekvapení sú aj slovenskí meteorológovia, ktorí informovali, že snehová pokrývka sa vyskytla aj na Štrbskom Plese, čo v tretej dekáde septembra nie je bežné.


Vaše tipy

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry pokryla hustá snehová perina. Nadšenci zimných športov jasajú nad fotkou, ktorú zverejnila Tatiana v utorok ráno vo facebookovej skupine Turistika na Slovensku. Sama priznala, že sa len pred týždňom vrátila z Grécka, kde bolo 33 stupňov. Záber v priebehu hodiny vyrazil dych viac než dvom tisícom ľuďom, ktorí ho "lakjli".  

Snímka, ktorú zverejnila Tatiana na Facebooku, zachytáva sneh v Jasnej.
Sneh v Jasnej
Zdroj: FB/Turistika na Slovensku/Tatiana

Na extrémne výkyvy počasia nedalo nepoukázať niektorým užívateľom. „V podstate si takto človek išiel pred 5 dňami na letnú dovolenku,“ poznamenala Lucy.

Mrazivé FOTO z Tatier:
Zdroj: jasna.sk

„Jasná už je jasná,“ zavtipkovala Anna. „Zo zimy do krátkych nohavíc, z leta do zimného oblečenia,“ napísala Lenka.

Mrazivé FOTO z Tatier:
Zdroj: jasna.sk

„Nuž, vyzerá to tak, že už máme len 2 ročné obdobia... Leto a zimu,“ reagovala Báška. „Minulý štvrtok som sa tam opaľovala,“ spomína so smiechom Dáša.

Máme podľa vás už len leto a zimu?

43 % nie
áno 57 %

Hlasovalo: 991


Dnes snežilo aj na Štrbskom Plese

Dnes ráno nasnežilo aj na Štrbskom Plese, informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom facebookovom účte. „Štrbské Pleso hlásilo dnes ráno 3 centimetre snehovej periny. Sneženie sa na Štrbskom Plese v závere septembra občas vyskytuje, ale vytvorenie snehovej pokrývky v tretej dekáde septembra v tejto lokalite určite nie je bežné,“ píše ústav.


Galéria

Sneh v Jasnej Sneh v Jasnej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články