Opatrovateľka ukázala zmluvu s agentúrou: Za takýchto podmienok sa jazdí z Rakúska | Topky.sk

Pondelok, 16. júl 2018. Meniny má Drahomír, zajtra Bohuslav.

Opatrovateľka ukázala zmluvu s agentúrou: Za takýchto podmienok sa jazdí z Rakúska

Pri smrteľnej zrážke s kamiónom vyhaslo osem ľudských životov.
Pri smrteľnej zrážke s kamiónom vyhaslo osem ľudských životov., Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín, tip čitateľa
19.10.2017 00:01

BRATISLAVA - Slovenskom stále rezonuje prípad smrti siedmich opatrovateliek, ktoré boli na ceste z Rakúska domov, keď sa ich mikrobus zrazil minulý týždeň pri Prievidzi s kamiónom. Po tragédii sa ozvalo množstvo ich kolegýň, ale aj vodičov, ktorí problematiku cestovania zo zahraničia poznajú a zažili ju na vlastnej koži. Jedna z nich nám ukázala časť zmluvy s agentúrou.


Vaše tipy

"Som opatrovateľka v Rakúsku a posielam vám v prílohe bod o doprave v zmluve s agentúrou," napísala nám naša čitateľka. Uvádza sa v ňom, že zadávateľka je povinná využiť prevoz transportnou firmou, ktorú poskytuje sprostredkovateľka.

Opatrovateľka ukázala zmluvu s
Zdroj: Tip čitateľa

Ak nedodrží stanovené podmienky a nájde si inú transportnú spoločnosť, musí sprostredkovateľke zaplatiť odškodné vo výške 60 eur za jeden prevoz. Navyše sa sprostredkovateľka zbavuje zodpovednosti za prípadnú nehodu.

Pri smrteľnej zrážke s
Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín

Z tohto bodu vyplýva, že ak ide o dopravu, nemajú opatrovateľky veľmi na výber a musia sa uspokojiť s tým, čo im ponúkne agentúra. Inak by mohli mať opletačky.

Pri smrteľnej zrážke s
Zdroj: TASR/KR PZ Trenčín

"Väčšina agentúr má už v zmluvách uvedený transfer ako servis, ktorý musia ponúkať. Odpoveď, že žena si môže vybrať inú agentúru, je síce pravdivý, ale je len málo takých, ktoré toto neponúkajú. Tým sú nútené to podpísať," vysvetlila pre TV Markíza zástupkyňa slovenských opatrovateliek v Rakúsku.


Galéria

Pri smrteľnej zrážke s Pri smrteľnej zrážke s Pri smrteľnej zrážke s

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: Tip čitateľa, TASR/KR PZ Trenčín

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články