Facebook zasiahol: Kontroverznú protislovenskú stránku zablokoval! | Topky.sk

Štvrtok, 24. január 2019. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Facebook zasiahol: Kontroverznú protislovenskú stránku zablokoval!

Kontroverznú stránku zablokovali
Kontroverznú stránku zablokovali
Zdroj: Facebook
01.04.2012 15:55

BRATISLAVA - Zdravý rozum zvíťazil! Urážkam na adresu Slovenska zo strany skupiny česky hovoriacich občanov je koniec. Stránka, ktorú na Facebooku pred niekoľkými týždňami založili, už neexistuje.


Vaše tipy

Stránka pod názvom "Jsme pro připojení Slovenska k Maďarsku" vyvolala prednedávnom vlnu emócií a kontroverzie. Otvorene vyzývala k pripojeniu našej krajiny k južným susedom. Bola plná urážok a arogantných poznámok, ktoré Slovensko vykresľovali ako zaostalú oblasť uprostred Európy bez akejkoľvek histórie a národnej uvedomelosti. Vyhlásenia typu "Slovensko je vymyslený pseudoštát, ktorý neexistoval a ani dlho existovať nebude",  nahnevali stovky Slovákov, ktorí sa voči nim dôrazne ohradili.

Facebook zasiahol: Kontroverznú protislovenskú
Zdroj: Facebook

Na základe mnohých protestov a nahlásení sociálna sieť konečne zasiahla a stránku zablokovala. Na jej autorov je už údajne podané aj trestné oznámenie, a to za porušenie trestného zákona č. 300/2005 Z.z. Slovenskej republiky. Za hanobenie národa a podnecovanie národnostnej nenávisti hrozí obvineným trest odňatia slobody vo výške najmenej jeden rok.

Facebook zasiahol: Kontroverznú protislovenskú
Zdroj: Facebook


Galéria

Kontroverznú stránku zablokovali

Nástroje k článkuZDROJ: np, Tip od čitateľa
FOTO: Facebook

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články