Sobota, 18. september 2021. Meniny má Eugénia, zajtra Konštantín.

Trpký „darček“ k päťdesiatke pre slovenského speváka: ROZCHOD po 25 rokoch!

Mário Kuly Kollár
Mário Kuly Kollár
Zdroj: TV MARKÍZA
15.07.2021 00:01

NITRA - Spevák Mário Kuly Kollár dnes oslavuje 50 rokov. Jeho narodeniny majú však trpkú príchuť. Nedávno sa s ním totiž rozišli členovia jeho kapely Desmod a nahradili ho známym superstaristom.


Mário Kuly Kollár sa narodil 15. júla 1971. Hudba ho zaujímala od detstva, už v siedmej triede ho to ťahalo k rockovému štýlu. Ako 16-ročný sa bol pozrieť na skúške Desmodu, ktorý práve hľadal speváka pre konkrétnu skladbu a nakoniec tam zostal. 

Do skupiny vstúpil Kuly v roku 1986, neskôr sa však stará zostava rozpadla. O desať rokov neskôr sa ustálilo zloženie, ktoré pozná väčšina fanúšikov. Tento rok teda mali oslavovať 25 rokov hrania pokope, namiesto toho sa rozpadli. 

Skupina Desmond so Zlatými
Zdroj: TASR

Dnes, keď Kollár oslavuje 50 rokov, fungujú na Slovensku až dva Desmody - jeden jeho a ten druhý sa volá Desmod s Robom Šimkom. Odídenci zo skupiny nahradili svojho dlhoročného speváka superstaristom, ktorý pôsobí aj vo vlastnej kapele Massriot. 

Prvé CD skupiny Desmod sa volalo 001 a nešlo už o tvrdú hudbu, akú hrali kedysi na začiatku, ale svoj prejav zjemnili. Celkovo vydali 10 albumov a dve výberovky. Najznámejšie piesne: Hemoroidy, V dolinách, Zhorí všetko, čo mám, Vyrobená pre mňa, Lavíny, Som na tebe závislý, Pár dní... 

VIDEO: Nová zostava Desmodu okolo Mária Kulyho Kollára

Mário Kuly Kollár je druhý raz ženatý, má dvoch synov. 

Trpký „darček“ k päťdesiatke
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Mário Kuly Kollár Skupina Desmond so Zlatými

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články