Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

Románik s hereckou kolegyňou: Viete, s kým randil Emil Horváth?

Emil Horváth
Emil Horváth
Zdroj: CT
12.11.2020 00:01

BRATISLAVA - Jeho meno sa už roky spája s jedinou ženou. No ako skoro každý, aj herec Emil Horváth prežil školské lásky. Hoci je už takmer 50 rokov ženatý s Vierou Richterovou, prežil románik aj s inou hereckou kolegyňou.


Herec Emil Horváth ml., pre ktorého je práca koníčkom, pochádza z hereckej rodiny, je synom herca Emila Horvátha staršieho a za manželku má tiež herečku Vieru Richterovú. Aj keď sa 12. novembra 1945 narodil v Nitre, v podstate sa cíti Martinčanom. V Nitre trávil iba prázdniny. Keď mal dva mesiace, jeho otec začal pracovať v Komornom divadle v Martine a tam budúci herec strávil detstvo, mladosť, aj profesionálne začiatky.V roku 1968 ukončil Emil Horváth ml. štúdium herectva na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave, hoci od začiatku uvažoval o tom, že prestúpi na réžiu. V prvom angažmán zakotvil v Divadle SNP v Martine, kde získal aj prvú režisérsku skúsenosť. V rokoch 1976 – 1983 pôsobil na bratislavskej Novej scéne a od januára 1984 bol členom hereckého súboru Činohry Slovenského národného divadla (SND), kde sa mu po Nežnej revolúcii v roku 1989 otvorili aj režisérske možnosti. V rokoch 2011 až 2013 viedol Činohru SND ako riaditeľ. Režíroval predstavenia na viacerých slovenských divadelných scénach, ale aj v Národnom divadle v neďalekom Brne v Českej republike.

Na núdzu o krásne postavy sa rozhodne Horváth ml. nemôže sťažovať. Na uplatnenie svojich hereckých schopností dostal už v martinskom divadle veľa príležitostí. Podobne to bolo na Novej scéne aj v SND.

Emil Horváth a Magda
Zdroj: Bonton


Poznáme ho aj ako herca strieborného plátna, debutoval v snímke Každý mladý muž (1965). Ušli sa mu aj úlohy v mnohých ďalších filmoch, napríklad Peter a Lucia (1968), Na kometě (1970), Sladké starosti (1984), Svět nic neví (1987), Jaškov sen (1996). Neobišli ho ani režiséri televíznych filmov a inscenácií, z ktorých mnohé sa pripravovali v rámci "bratislavských televíznych pondelkov" (napríklad Ako sa Vinco zaťal, 1977). Hral aj v hororovom českom filme Les mrtvých (2009). Okrem toho účinkoval v seriáloch Okná dokorán (1986), Ordinácia v ružovej záhrade (2007), Búrlivé víno (2012) a v českom seriáli Ulice (2005).

Divadelnú tvorbu prednášal Emil Horváth ml., inak držiteľ mnohých ocenení za svoju úspešnú prácu, na VŠMU v Bratislave.

Emil Horváth
Zdroj: TV JOJ

V januári oslávi herec 50 spoločných rokov života po boku kolegyne Viery Richterovej. Spoznali sa v roku 1964 na prijímacích pohovoroch, brali sa o 7 rokov neskôr. 

Ešte predtým sa zaplietol s inou budúcou kolegyňou, a to Kamilou Magálovou. Ich vzťah vraj netrval dlho a ani jeden z nich už túto minulosť nekomentuje. 

Emil Horváth a Kamila
Zdroj: TV MARKÍZA


Galéria

Emil Horváth Emil Horváth a Magda Emil Horváth Emil Horváth a Kamila

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články