Štvrtok, 27. január 2022. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Úspešná slovenská tenistka: Meno má po brutálne zavraždenej sestre

Ľudmila CervanováGaléria fotiek (7)
Ľudmila Cervanová
Zdroj: Instagram ĽC

PIEŠŤANY - Kým ona sa preháňala po kurtoch, jej sestra, ktorú nikdy nepoznala, sa túžila stať lekárkou. Obe dievčatá spája rovnaké meno Ľudmila Cervanová.


Ľudmila Cervanová sa narodila 15. októbra 1979, tri roky po tom, ako o život prišla jej menovkyňa, medička Ľudmila Cervanová. Tá bola v roku 1976 znásilnená a utopená, za brutálny čin bola odsúdená skupina mužov z Nitry. Bola to jej nevlastná sestra, mali spoločného otca. 

Úspešná slovenská tenistka: Meno
Galéria fotiek (7)
Zavraždená medička Ľudmila Cervanová
Zdroj: profimedia.sk

Práve otec Ľudovít priviedol Ľudmilu na tenisové kurty. On sám bol aktívny tenista a jeho dcéra sa začala tomuto športu venovať vo veku 7 rokov. V roku 1996 bola ako 17-ročná líderkou nášho dievčenského tímu na majstrovstvách Európy družstiev do 18 rokov, kde sa Slovenky tešili z celkového triumfu. Ako 19-ročná sa stala víťazkou na medzinárodných tenisových majstrovstvách Würtenberska v Stuttgarte.

Ľudmila Cervanová
Galéria fotiek (7)
16-ročná tenistka Ľudmila Cervanová
Zdroj: TASR

Rodáčka z Piešťan vyhrala vo svojej tenisovej kariére sedem turnajov ITF a vo WTA sa dostala do tretieho kola French Open v roku 2002 a taktiež do tretieho kola londýnskeho Wimbledonu 2004 . V tomto roku bola na 58 mieste svetového rankingu, čo bolo jej najvyššie umiestnenie.

Dnes je z Ľudmily Cervanovej tenisová trénerka. 

Ľudmila Cervanová a Janette
Galéria fotiek (7)
Ľudmila Cervanová a Janette Husárová
Zdroj: Instagram ĽC

Úspešná slovenská tenistka: Meno má po brutálne zavraždenej sestre

Viac o téme:
AUTOR: © Zoznam/ev Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články