Nedeľa, 13. jún 2021. Meniny má Anton, zajtra Vasil.

Fešák z Komisára Rexa už dávno nemá 35: Pozrite na neho!

Tobias Moretti
Tobias Moretti
Zdroj: orf
11.07.2020 00:01

INNSBRUCK - Bol úplne prvým policajtom, ktorý mal za parťáka Rexa. Keď seriál Komisár Rex odštartoval, Tobias Moretti mal 35 rokov a získal si srdcia mnohých žien. Až sa ťažko verí, že dnes už slávi 61. narodeniny.


Tobias Moretti sa narodil 11. júla 1959 ako Tobias Bloéb. Pôvodne bol zameraný na hudbu, ktorú aj začal študovať na vysokej škole, neskôr sa presunul do Nemecka na herectvo. Ako herec potom začal používať rodné priezvisko svojej matky. 

Od druhej polovice 80. rokov účinkoval v televíznych filmoch, popularitu mu však priniesol až seriál Komisár Rex. Tam sa ako 35-ročný objavil v úlohe vyšetrovateľa Richarda Mosera, ktorého najbližším parťákom je služobný pes. Po štyroch sériách projekt opustil, jeho postavu nechali zavraždiť. 

Tobias Moretti
Zdroj: orf

Tobias sa chcel viac venovať svojej rodine, ktorú si založil s manželkou Juliou. Majú tri deti, ich dcéra Antonia Moretti sa tiež venuje herectvu. 

Niekoľkoročnú pauzu si však herec dal len od seriálov, filmy točil bez prestávky ďalej a má ich na konte okolo 80. V roku 2005 začal opäť účinkovať aj v seriáloch. Minulý rok uzreli svetlo sveta tri jeho filmy a na tento rok bol plánovaný životopisný muzikál Louis van Beethoven, kde si zahral slávneho skladateľa v dospelej fáze jeho života. 

Tobias Moretti
Zdroj: Constantin Film

Fešák z Komisára Rexa
Zdroj: Eikon Media


Galéria

Tobias Moretti Tobias Moretti Tobias Moretti

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články