Piatok, 25. jún 2021. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

Zuzana Fialová pred takmer 30 rokmi: Aha, aké neviniatko!

Zuzana Fialová
Zuzana Fialová
Zdroj: TV MARKÍZA
17.05.2021 00:01

BRATISLAVA - Zuzana Fialová je známa svojím temperamentom a otvorenosťou. Zvyčajne jej je takzvane "všade plno", keď je súčasťou nejakej spoločnosti, nedá sa prehliadnuť. Čerstvo dospelá však vyzerala ako stelesnené neviniatko.


Zuzana Fialová sa narodila 17. mája 1974, je dcérou známeho horolezca Ivana Fialu. Vyštudovala na konzervatóriu hudobno-dramatický odbor a v tomto smere pokračovala na VŠMU. Ešte ako študentka si zahrala v SND Shakespearovu Júliu. V národnom divadle už pôsobí viac ako 20 rokov, vytvorila tam množstvo postáv výrazných a silných žien.

Na prelome 80. a 90. rokov začala účinkovať v televíznych filmoch. V snímke Najdúch si napríklad zahrala ako 18-ročná, o rok neskôr sa ukázala v dráme Prípad na vidieku. V tom čase by asi málokto povedal, že to bude jedna z najtemperamentnejších slovenských herečiek. 

Zuzana Fialová pred takmer
Zdroj: RTVS

Zuzana Fialová
Zdroj: RTVS

Zuzana je dnes známa zo seriálov Panelák, Ordinácia v ružovej záhrade, Nikdy nehovor nikdy, Kriminálka Staré Mesto či Delukse. Zahrala si napríklad vo filmoch Babie leto, Obsluhoval som anglického kráľa, Tango s komármi, Bratislavafilm, Lidice, Čiara, Sklenená izba. 

Ako porotkyňa sa predstavila v šou Let‛s Dance, ktorú najprv vyhrala aj moderovala, a tiež v Tvoja tvár znie povedome. Moderovala aj tanečnú súťaž ShowDance na Jojke. Je rozvedená, má syna Davida. 

Zuzana Fialová pred takmer
Zdroj: TV MARKÍZA


Galéria

Zuzana Fialová Zita Furková a Zuzana Zuzana Fialová Zuzana Fialová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články