Utorok, 27. júl 2021. Meniny má Božena, zajtra Krištof.

Spevák z ABBY miloval kolegyňu: Jeho srdce už roky patrí tejto žene!

Björn Ulvaeus
Björn Ulvaeus
Zdroj: SITA
25.04.2020 00:00

ŠTOKHOLM - Má slabosť na blondíny! Björn Ulvaeus je verejnosti známy najmä ako jeden z členov úspešnej formácie ABBA. Tá mu zasiahla nielen do kariéry, ale aj do súkromia. S kolegyňou Agnethou Fältskog prežili lásku ako z filmu. Nemala však šťastný koniec... Dnešný oslávenec ju vymenil za inú.


Björn Ulvaeus sa narodil 25. apríla 1945 v Göteborgu. Po skončení základnej vojenskej služby študoval na univerzite obchodné právo. Oveľa viac ho však lákala hudba a sladanie piesní. Talentovaný umelec pôsobil vo viacerých skupinách a formáciách. 

Formácia ABBA sa tešila obrovskej popularite.
ABBA
Zdroj: SITA

Najviac ho však preslávilo zoskúpenie ABBA, ktoré tvoril spolu s Benny Anderssonom, Anni-Frid Lyngstad a Agnethou Fältskog. Práve ju si v roku 1971 zobral za ženu. Láska tejto dvojice bola ako z romantického filmu. A spečatilo ju aj narodenie dcéry, ktorej dali meno Linda. 

Popri veľkých pracovných úspechoch sa však v ich súkromí začalo zmrákať. Manželia sa stále viac a viac hádali. Príčnou bola blondínkina žiarlivosť i rozdielne predstavy o budúcnosti. Agnetha sa chcela venovať najmä rodine, Björn chcel z popularity vyťažiť maximum. V roku 1977 sa im narodil syn Peter a problémy sa ešte viac prehĺbili. Rok na to sa dohodli na odlúčení a v roku 1979 podali žiadosť o rozvod. 

Dvojica síce fanúšikov uisťovala, že v rámci ABBY sa nič nemení. Avšak v roku 1982, dva roky po rozvode, formácia skončila. 

V roku 1981 sa Björn druhýkrat oženil. Jeho ženou sa stala publicistka Lena Kallersjö, s ktorou má dve dcéry a ich šťastné manželstvo stále pretrváva. 

Björn Ulvaeus a Lena Kallersjö žijú v šťastnom manželstve už roky.
Björn Ulvaeus
Zdroj: profimedia.sk


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: SITA, profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články