°C

Streda, 21. október 2020. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Desivé svedectvo slávnej Češky: Ku krku jej priložil nôž a potom... Všade bola krv!

Petra Kvitová
Petra Kvitová
Zdroj: TASR
08.03.2020 00:01

PROSTĚJOV - Najhoršie chvíle jej života! Hoci dnes známa česká tenistka Petra Kvitová slávi 30 rokov, zrejme jej občas prebleskne hlavou, že tu už nemusela byť. Pred pár rokmi totiž zažila desivé prepadnutie a musela sa brániť mužovi s nožom v ruke...


Petra Kvitová sa narodila 8. marca 1990. Od roku 2006 hrá profesionálne tenis a má na konte takmer tridsiatku víťazstiev v turnajoch WTA. 

Vo finále Wimbledonu 2011 porazila Mariu Šarapovovu a o tri roky neskôr získala svoj druhý titul. Po Martine Navrátilovej sa stala druhou Češkou, ktorá sa stala šampiónkou viac než len raz. V roku 2011 bola tiež vyhlásená za hráčku roka a patrila jej 2. priečka v rebríčku WTA. 

Desivé svedectvo slávnej Češky:
Zdroj: TASR

Jej kariéra, ale aj život však boli ohrozené v decembri 2016. Petru totiž v jej byte v Prostějove napadol muž, ktorý tvrdil, že prišiel skontrolovať kotol a teplú vodu. „Požiadal ma, aby som pustila teplú vodu a v tom momente som mala nôž na krku. Chytila som ho oboma rukami,” vypovedala na súde. „Držala som ostrie ľavou rukou, trhla som ním, spadla som na podlahu a všade bola krv,” dodala. 

Desivé svedectvo slávnej Češky:
Zdroj: TASR

Práve ľavá ruka je tá, ktorou Petra drží raketu. Po útoku vraj bol jeden z jej prstov takmer odrezaný a lekári jej dávali len veľmi malú šancu, že bude opäť stáť na kurtoch. Slávna Češka však ukázala., že je bojovníčka a vrátila sa do hry už o päť mesiacov a odvtedy vyhrala niekoľko turnajov. „Vždy som vedela, že som bojovníčka na kurte, ale netušila som, že som dokonca ešte väčší bojovník mimo kurtov,” povedala pre BBC. 


Galéria

Petra Kvitová Petra Kvitová Petra Kvitová niekoľko dní Petra Kvitová

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články