°C

Nedeľa, 20. september 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš.

Hospodárovej najväčšia láska: Smutná spomienka... Jeho náhla smrť bola šok!

Juraj Černý
Juraj Černý
Zdroj: YouTube
26.02.2020 00:01

BRATISLAVA - Moderátorka Jana Hospodárová ani po rokoch od rozchodu netajila, že jej najväčšou láskou bol hudobník Juraj Černý. Bubeník Tublatanky bohužiaľ zomrel 26. februára 2016, keď mu prasklo črevo a lekári ho už nedokázali zachrániť.


Juraj Černý sa narodil 10. júla 1961. Preslávil sa v kapele Tublatanka, ktorú založil s Maťom Ďurindom v roku 1982. Neskôr hral aj v kapele Slobodná Európa. 

Černý vyštudoval dokumentárnu tvorbu a po odchode z Tublatanky sa venoval práve tejto oblasti. Robil napríklad scenáre k jojkárskej Súdnej sieni a venoval sa aj réžii v dabingovom štúdiu. 

Hospodárovej najväčšia láska: Smutná

Jeho náhle úmrtie 26. februára 2016 zasiahlo jeho rodinu, kolegov hudobníkov, hercov, ktorých viedol v dabingu, a samozrejme aj fanúšikov. A tiež bývalú partnerku, moderátorku Janu Hospodárovú. „Ďurko bol moja najväčšia láska. Bol ako moja rodina. Komunikovali sme spolu prakticky stále. Som šokovaná. Zostáva mi len veriť, že sa raz niekde stretneme...“ uviedla pre Topky.sk po Jurajovej smrti. 

Jana Hospodárová a Juraj

Ako nám v tom čase prezradil Jurajov starší brat, herec Vlado Černý, bubeník mal dlhodobo problémy s črevami a dodržiaval špeciálnu životosprávu. Keď začal pociťovať bolesti, naplánoval si na piatok návštevu lekára. Vôbec netušil, že je to s ním naozaj vážne, že niekoľko dní môže znamenať rozdiel medzi životom a smrťou. No už v stredu prišlo k osudnej komplikácii a Černý skončil v nemocnici. V piatok nakoniec vydýchol naposledy v Maďarsku, kde býval.


Galéria

Juraj Černý Juraj Černý ako bubeník Jana Hospodárová a Juraj Juraj Černý bol súčasťou Juraj Černý Juraj Černý Jana Hospodárová a Juraj Jana Hospodárová a Juraj

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články