Takto sa zmenil snowborďák Mádl: Veď je to už 15 rokov! | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Takto sa zmenil snowborďák Mádl: Veď je to už 15 rokov!

Jiří Mádl
Jiří Mádl
Zdroj: Film&Roll, Stanislav Honzik
23.10.2019 00:01

PRAHA - Herec a teraz už aj režisér Jiří Mádl (33) sa zviditeľnil v roku 2004. Vtedy vytvoril dvojicu s Jiřím Kotkom vo filme Snowborďáci, neskôr sa z nich stali aj Rafťáci. Od tých čias však už uplynulo dosť veľa času a z tínedžera na prahu plnoletosti vyrástol dospelý muž.


Jiří Mádl sa narodil 23. októbra 1986. Jeho vášňou bol hokej, ale hral aj v niekoľkých amatérskych filmoch. Potom sa vybral na konkurz do filmu Snowborďáci a uspel. Herectvo nikdy neštudoval, ale režisér Karel Janák s ním bol tak spokojný, že ho obsadil aj do snímok Ro(c)k podvraťáků a Rafťáci. 

Takto sa zmenil snowborďák
Zdroj: falcon

Takto sa zmenil snowborďák
Zdroj: falcon

Mádlova kariéra teda v podstate odštartovala komédiami, hral aj vo filme Jak se krotí krokodíly a menej známom Po hlavě... do prdele. 

Už v roku 2008 sa však stal historicky najmladším víťazom Krištáľového glóbusu pre najlepšieho herca na filmovom festivale v Karlových Varoch. Cenu mu zabezpečila dráma Děti noci. 

Objavil sa aj vo filmoch Bathory, Probudím se včera, Colette, Vejška, Padesátka, Lída Baarová. V aktuálnom roku má na svojom konte dva filmy a ďalšie dva sú naplánované na rok 2020. 

Takto sa zmenil snowborďák
Zdroj: Film&Roll, Stanislav Honzik

Takto sa zmenil snowborďák
Zdroj: Film&Roll, Stanislav Honzik

Ako 27-ročný napísal a režíroval svoj prvý film Pojedeme k moři. Začiatkom tohto roka prišla do kín ďalšia jeho snímka Na střeše, kde mal pôvodne účinkovať Jan Tříska (†80). 


Galéria

Jiří Mádl Jiří Mádl vo filme Jiří Mádl vo filme Jiří Mádl má dnes Jiří Mádl dospel, okrem Jiří Mádl

Nástroje k článku


Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články