Z Mauréry je totálna šupa: Po 50-ke neskutočne dráždi! | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Z Mauréry je totálna šupa: Po 50-ke neskutočne dráždi!

Zuzana Mauréry
Zuzana Mauréry
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
23.09.2019 00:01

BRATISLAVA - Hoci roky jej pribúdajú, v poslednom čase vyzerá Zuzana Mauréry lepšie a lepšie. A hoci dnes oslavuje 51 rokov, tvorcovia seriálov, v ktorých účinkuje, jej dopriavajú jednu sexi scénu za druhou...


Zuzana Mauréry sa narodila 23. septembra 1968 v Bratislave do umeleckej rodiny. Jej otec Pavol Mauréry bol dlhoročným sólistom opery, mama Darina Markovičová bola sopranistkou spevoherného súboru. Pôvodne sa Zuzana túžila stať letuškou, ale nakoniec ju zlákalo divadlo.

V roku 1990 absolvovala štúdium herectva na Vysokej škole múzických umení (VŠMU) v Bratislave pod vedením profesora Martina Hubu.

Z Mauréry je totálna
Zdroj: TASR

Svoju hereckú kariéru začínala na doskách Radošinského naivného divadla a deväť rokov účinkovala vo väčšine produkcie tohto ojedinelého súboru. Neskôr boli domovskou scénou Zuzany Mauréry viaceré divadlá - Divadlo Astorka Korzo'90, Slovenské národné divadlo (SND), Divadlo Aréna, Divadlo Nová scéna, Štúdio L+S, Divadlo Andreja Bagara (DAB) Nitra, Mestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava (MDPOH), Divadlo GUnaGU.

Od roku 2000 sa stala umelkyňou na voľnej nohe a účinkovala v mnohých muzikáloch na Slovensku aj v Čechách. 

Z Mauréry je totálna
Zdroj: TASR

Na striebornom plátne debutovala ako Katy v koprodukčnej romantickej dráme Brucio nel vento (2002) talianskeho režiséra Silvia Soldiniho. Zaujala aj postavou Viery v psychologicky ladenej hre s názvom Quartétto (2002) Laury Sivákovej. Za svoju tretiu filmovú rolu Gity v Návrate bocianov (2007) Martina Repku obdržala svoju prvú nomináciu na cenu Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA).

Filmová kritika vyzdvihla ohromujúci herecký výkon Zuzany Mauréry v snímke Jana Hřebejka Učitelka (2016).

Z Mauréry je totálna
Zdroj: telkac

Zuzana sa objavila aj v mnohých seriáloch – Silvánovci, Ordinácia v ružovej záhrade, Panelák, Odsúdené, Nikdy nehovor nikdy, Tajné životy, Oteckovia a najnovšie ju diváci uvidia v novinke Hrobári. 

V poslednom čase tvorcovia herečku dosť odhaľujú. Hoci minulý rok oslávila 50 rokov, vyzerá skvelo a netreba sa čudovať, že sa jej nevyhýbajú scény v sexi negližé. 

Z Mauréry je totálna
Zdroj: TV MARKÍZA

Z Mauréry je totálna
Zdroj: TV JOJ

"Na herectvo som sa prihlásila preto, aby som mohla robiť muzikál. Skôr, než som išla na talentovky, som však predsa len skúsila Vysokú školu ekonomickú. No, a neprijali ma, takže 'bolo vymaľované'," uviedla kedysi v jednom z rozhovorov Mauréry.

Z Mauréry je totálna
Zdroj: TV MARKÍZA


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články