Náhla smrť legendárneho Brzobohatého: Namiesto oslavy 80-ky pohreb! | Topky.sk

Piatok, 18. október 2019. Meniny má Lukáš, zajtra Kristián.

Náhla smrť legendárneho Brzobohatého: Namiesto oslavy 80-ky pohreb!

Radek Brzobohatý
Radek Brzobohatý
Zdroj: TASR
13.09.2019 15:30

PRAHA - Charizmatický herec Radek Brzobohatý by dnes oslávil 87. narodeniny. Bohužiaľ, legenda českého herectva naposledy vydýchla len jeden deň pred svojou 80-kou. Jeho odchod bol naozaj nečakaný, veď niekoľko hodín predtým ešte stál pred kamerami...


Radek Brzobohatý sa narodil 13. septembra 1932 v slovenských Vrútkach. Neskôr sa pre nepriaznivú politickú situáciu jeho rodičia českej národnosti odsťahovali na Moravu. Po absolvovaní DAMU sa hneď uplatnil v divadle, najdlhšie pôsobil v Divadle na Vinohradoch, odkiaľ odišiel po vyše 30 rokoch, keď prestával dostávať úlohy. 

S manželkou, slovenskou herečkou Hanou Gregorovou, neskôr založili vlastné Divadlo Radka Brzobohatého. 

Náhla smrť legendárneho Brzobohatého:

Brzobohatého kolegovia aj verejnosť vnímali ako charizmatického a vtipného človeka, skutočného džentlmena a najmä vynikajúceho herca. Účinkoval vo filmoch ako Hvězda zvaná Pelyněk, Všichni dobrí rodáci, Pěnička a Paraplíčko, Princ a Večernice, Noční jazdci, Anděl s ďáblem v těle, Sněženky a machři, Cirkus Humberto, Nejasná správa o konci sveta, Šíková Růženka, Vrásky z lásky. Objavil sa aj v mnohých seriáloch. 

S hereckou profesiou bolo spojené aj jeho súkromie. Prvýkrát bol ženatý so svojou študentskou láskou Jarmilou Kolářovou, z ktorej sa neskôr tiež stala herečka. Mali spolu dcéru Radanu. Druhý raz si vzal za manželku kolegyňu Jiřinu Bohdalovú. 

Náhla smrť legendárneho Brzobohatého:
Zdroj: FS Barrandov

Tú však opustil, keď zahorel láskou k Hane Gregorovej. Stretli sa v roku 1981 a vo februári 1983 sa im narodil syn Ondřej. V manželstve spolu strávili 30 rokov až do jeho náhlej smrti. 

V septembri 2012 Radek ešte nakrúcal seriál Vyprávěj. Jedenásteho stál pred kamerami a dvanásteho jeho kolegov zaskočila správa o jeho úmrtí. Trinásteho mal osláviť 80. narodeniny. Jeho rodina plánovala oslavu na piatok štrnásteho, namiesto toho sa s ním lúčili v strašnickom krematóriu. 

Náhla smrť legendárneho Brzobohatého:
Zdroj: SITA


Galéria

Radek Brzobohatý Radek Brzobohatý a Hana Radek Brzobohatý s Jiřinou Radek Brzobohatý Radek Brzobohatý Radoslav Brzobohatý

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články