Oscarová Meryl Streep má 70! Vážení, vyzerá skvele | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Oscarová Meryl Streep má 70! Vážení, vyzerá skvele

Meryl Streep
Meryl Streep
Zdroj: SITA
22.06.2019 00:00

LOS ANGELES - Talentovaná a nesmierne charizmatická! Taká je herečka Meryl Streep, ktorá dnes oslavuje okrúhlu 70-tku. Na konte má množstvo rôznych úloh, doma 3 sošky Oscara, 8 Zlatých glóbusov a viaceré ďalšie ocenenia. Za zmienku stojí, že ani s pribúdajúcimi rokmi nestratila nič zo svojho šarmu a v nemilosrdnom šoubiznise sa jej darí starnúť s gráciou.


Meryl Streep sa narodila 22. júna 1949 v New Jersey. S herectvom začala na strednej škole, keď účinkovala v mnohých školských hrách. Zaujímavé je, že dokáže skvele napodobňovať akcenty a vyznačuje sa i tým, že vie dôveryhodne stvárniť akúkoľvek postavu. Už v začiatkoch svojej kariéry Meryl vyhlásila, že nemieni hrať plytké postavy a pomerne odmietavá bola aj k nahote. 

Popri účinkovaní v divadle sa začala pomaličky objavovať aj pred kamerami V roku 1977 si zahrala vo filme Julie a jej popularita rástla stále viac. Prišli počiny Lovec jeleňov, či Kramerová versus Kramer, za ktorý dostala svojho prvého Oscara. 

Meryl Streep ako 28-ročná vo filme Julie.
Meryl Streep
Zdroj: 20th Century Fox

Meryl Streep v dráme Kramerová versus Kramer, za ktorú získala svojho prvého Oscara.
Meryl Streep
Zdroj: Columbia Pictures Corporation

V súkromí však prežívala obrovskú bolesť. V roku 1978 jej rakovina vzala jej lásku, ktorá trvala od školských čias, a to herca Johna Cazale. Prázdne miesto v jej srdci vyplnil sochár Don Gummer, za ktorého sa v tom istom roku vydala. Manželmi sú dodnes a majú spolu tri dcéry a syna. 

Meryl Streep
Zdroj: SITA

Meryl je pred kamerami stále aktívna. Pravidelne sa jej meno objavuje medzi herečkami nominovanými na Oscara. Z filmov, ktoré stoja za zmienku, sú to Sophiina voľba, Spomienky na Afriku, Madisonské mosty, Diabol nosí Pradu, Smrť jej pristane, Železná lady, Mamma Mia! a iné. 

Meryl Streep vyzerá aj v zrelom veku jednoducho skvele.
Meryl Streep
Zdroj: SITA

Meryl Streep vyzerá aj v zrelom veku jednoducho skvele.
Meryl Streep
Zdroj: SITA


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/zuz
FOTO: SITA, 20th Century Fox, Columbia Pictures Corporation, The Weinstein Company, Universal Picutres

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články