Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Tie roky 80-te: Takto vyzeral obľúbený František Kovár

František Kovár
František Kovár
Zdroj: TASR
14.11.2020 00:01

BRATISLAVA - Vždy pozitívne naladený! Tak pôsobí herec František Kovár všade, kde sa objaví. Mnohí si ho inak ako v kladnej úlohe ani nevedia predstaviť a bol to šok, keď mu Markíza v seriáli Chlapi neplačú prisúdila doslova zákernú postavu.


František Kovár sa narodil 14. novembra 1946. Pôsobil vo viacerých divadlách, aktuálne je členom súboru SND. Okrem jeho tváre je známy aj jeho hlas. Daboval napríklad Sarumana v Hobitovi, profesora Slughorna v Harrym Potterovi, či prezidenta Snowa v Hrách o život. 

Diváci ho majú zvyčajne možnosť vidieť v podstate ako dobráckeho starého muža, hoci aj jemu sa už ušlo pár negatívnych úloh. Napríklad v seriáli Chlapi neplačú dal bez mihnutia oka mučiť postavu Petry Vajdovej. 

Tie roky 80-te: Takto

Pamätníkom môže byť František Kovár známy aj z mnohých televíznych filmov a seriálov, ako napríklad Štúrovci, Dobrodružstvá kriminalistiky, Macbeth, Tisícročná včela a mnoho, mnoho iných. Vo svojich mladších rokoch sa herec pýšil tmavými vlasmi: 

Tie roky 80-te: Takto
Zdroj: RTVS

Tie roky 80-te: Takto
Zdroj: CT


Galéria

František Kovár František Kovár František Kovár kedysi František Kovár kedysi František Kovár s manželkou František Kovár s manželkou

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články