°C

Štvrtok, 3. december 2020. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

Telo starne, ale... Talianska bohyňa (54) z Matrixu a bondovky opäť na móle!

Monica Bellucci
Monica Bellucci
Zdroj: SITA
30.09.2018 00:00

MILÁNO - Uplynulý milánsky módny týždeň patril nielen svetoznámym modelkám z 80. rokov, ale tiež nádherným talianskym herečkám. Jednou z nich bola Monica Bellucci, ktorá vyzerá skvele, hoci dnes oslavuje 54. narodeniny. Ako sama priznáva, telo síce starne, ale dušou sa cíti mladá.


Ebenové vlasy, magický pohľad a prírodou bohato obdarené poprsie – to je taliansky sexsymbol a pre mnohých najkrajšia žena sveta. Monica Anna Maria Bellucci sa narodila v talianskom meste Città di Castello, Umbria ako dcéra maliarky a majiteľa prepravnej spoločnosti.

Svoj pôvab si naplno uvedomovala už počas štúdia na gymnáziu, keď ako 16-ročná vstúpila do sveta modelingu. Predvádzanie šiat na prehliadkových mólach jej vynášalo slušné vreckové, ktoré jej neskôr slúžilo na financovanie svojho štúdia na právnickej fakulte. Žiara reflektorov a atraktívny životný štýl však boli pre Monicu priveľkým lákadlom, kvôli ktorému k súdnej sieni z pozície právničky nikdy neprivoňala.

Telo starne, ale... Talianska
Zdroj: Miramax Films

Vďaka nádhernej tvári, dokonalým krivkám a bujnému poprsiu pózovala pre takých svetových gigantov ako Dolce & Gabbana či ELLE. So svojou manažérskou spoločnosťou Elite+ precestovala celý svet a usmievala sa z obálok mnohých prestížnych magazínov ako napríklad Maxim. V roku 2004 dokonca kraľovala na prvom mieste zoznamu sto najkrajších žien sveta, ktorý uverejnil magazín AskMen. Ani v zrelom veku nemá dôvod sťažovať sa na nezáujem kozmetických spoločností či módnych návrhárov. Minulý týždeň sa prešla po móle na prehliadke Dolce & Gabbana v rámci milánskeho týždňa módy po boku naozaj svetových mien modelingu. „Telo starne, ale duša mladne,” povedala minulý rok na margo svojho výzoru.

Telo starne, ale... Talianska
Zdroj: Profimedia
 

Filmová kariéra talianskej krásky odštartovala začiatkom 90. rokov. Do povedomia širšej verejnosti ju však pretlačilo až stvárnenie hlavnej úlohy v talianskom filme Malèna. Okrem brilantného zvádzania opačného pohlavia, vrátane malých chlapcov, v ňom ukázala i svoje kypré vnady.

Monica sa takisto blysla i vo filme režiséra Mela Gibsona, Umučenie Ježiša Krista. Kvôli svojej role Márie Magdalény sa dokonca naučila hovoriť po aramejsky. Pre sexy herečku to však nebol najmenší problém. Vďaka talentu na jazyky, ktorým disponuje, sa plynulo dohovorí taliansky, francúzsky a anglicky. Cudzia jej nie je ani španielčina.

Známa je aj z filmov ako Matrix, James Bond: Spectre, Asterix a Obelix: Misia Kleopatra, či Čarodejov učeň. 

Monica Bellucci a Daniel Craig v bondovke Spectre
Telo starne, ale... Talianska
Zdroj: Sony Pictures Entertainment

Ako sama o sebe tvrdí, Monica zbožňuje filmové úlohy žien na okraji spoločnosti, akými sú prostitútky či obete znásilnenia. Deväťminútová pasáž kontroverzného filmu Irréversible (Zvrátený) len málokoho nevyvedie z miery. Inokedy zmyselná Bellucci sa do svojej postavy znásilňovanej ženy vžila tak presvedčivo, že každému divákovi zaručene behá mráz po chrbte.

Monica si popri svojej bohatej kariére modelky a herečky stihla založiť rodinu s hercom Vincentom Casselom. Zahrala si s ním vo viacerých filmoch a takmer dokonca i v porno nahrávke. Kvôli obavám z reakcie Moniciných fanúšikov sa tento nápad nikdy nerealizoval. V septembri 2004 sa manželskému páru narodila spoločná dcérka Deva. Rozviedli sa v roku 2013. 

Monica Bellucci a Vincent Cassel vo filme Zvrátený
Telo starne, ale... Talianska
Zdroj: Atlantis Entertainment


Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: Topky, ev

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články