Slovenská Sophia Loren: Vášáryová bola zamlada skutočná sexbomba | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Slovenská Sophia Loren: Vášáryová bola zamlada skutočná sexbomba

Emília Vášáryová
Emília Vášáryová
Zdroj: SITA
18.05.2018 00:00

BRATISLAVA - Taliani mali Sophiu Loren, Francúzi Brigitte Bardot a Slováci zas Emíliu Vášáryovú. Známa herečka dnes oslavuje 76 rokov a starne naozaj s gráciou. Pozrite si, aká krásna bola zamlada. Naozaj sa vyrovná aj svetoznámym sexbombám.


Emília Vášáryová je už od roku 1964 členkou Slovenského národného divadla, kde vytvorila neuveriteľné množstvo postáv. V televízii sa v menších úlohách začala objavovať ešte pred skončením štúdia na VŠMU.

Bola krásna v úlohe dedinčaniek, ale s gráciou sebe vlastnou dokázala stvárniť aj šľachtičné. Režiséri na ňu stále nezabúdajú a z novších filmov si zahrala napríklad v Čiare, Masarykovi, ukázala sa aj ako Eva Nová. Nezabudnuteľná je v Nestydovi či Pelíškoch. 

Svojou tvárou mohla kedysi konkurovať aj kráskam svetového filmu. Pokiaľ by sa v mladosti objavila v Hollywoode, celý by jej padol k nohám. A nielen pre jej výzor, ale aj nesporné herecké umenie. 

Slovenská Sophia Loren: Vášáryová
Zdroj: FS Barrandov

Slovenská Sophia Loren: Vášáryová
Zdroj: RTVS

Vášáryová bola dvakrát vydatá, prvé manželstvo s lekárom nebolo šťastné. Neskôr prežila dlhé roky po boku kostýmového výtvarníka Milana Čorbu. 


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: ev
FOTO: SITA, SFÚ, FS Barrandov, RTVS, Profimedia

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články