Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

Ženské zbrane krásnej Sophie Loren: Kedysi ju chceli všetci chlapi!

Sophia Loren
Sophia Loren
Zdroj: StudioCanal Films Limited
20.09.2019 00:01

RÍM - Pod krásnym zovňajškom driemal obrovský talent! Sophia Loren sa stala herečkou vďaka režisérovi Carlovi Pontim, ktorý si ju všimol na súťaži krásy. Zaistil jej hodiny herectva a stala sa jeho celoživotnou múzou aj partnerkou. Pobláznila však mnoho ďalších - v 50. rokoch 20. storočia najprv domácich Talianov a neskôr celý svet.


Sophia Villani Scicolonea sa narodila 20. septembra 1934 v talianskom Ríme ako nemanželské dieťa do chudobnej rybárskej rodiny. Štíhla dievčina s prezývkou Špáradlo trávila detstvo a dospievanie v mestečku Pozzuoli snívaním o kariére slávnej herečky. Najmä vďaka pôvabnému vzhľadu pred kamerou debutovala ako sedemnásťročná v úlohe otrokyne v historickej dráme Quo Vadis (1951).

Ženské zbrane krásnej Sophie
Zdroj: United Artists

V roku 1952 si exotickú Sofiu Scicolone v súťaži krásy všimol o 20 rokov starší filmový producent Carlo Ponti, ktorý sa neskôr stal jej celoživotným druhom. Vzal ju pod svoje ochranné krídla, zaistil jej hodiny herectva a premenoval ju na Sophiu Lorenovú. Ako Pontiho múza krásna Talianka naplno rozvinula svoj pozoruhodný herecký talent. Vďaka filmu L'Oro di Napoli (Neapolské zlato, 1954) sa vyšvihla do roly vážnej konkurentky o sedem rokov staršej populárnej herečky Giny Lollobrigidy. Koncom 50. rokov 20. storočia bola Loren v rodnom Taliansku už obdivovanou filmovou hviezdou a k medzinárodnému úspechu chýbal iba krôčik.

K hereckému chlebíčku dnes už neodmysliteľne patrí aj nahota, no kedysi to nebolo také bežné. Sophia sa ale rozhodla úlohy vyžadujúce obnažené prsia neodmietať, hoci v tom čase patrila doslova medzi priekopníčky filmovej nahoty. Na začiatku 50. rokov ukázala svoje odhalené prednosti vo viacerých filmoch a mnohým mužom nedala spávať. 

Ženské zbrane krásnej Sophie
Zdroj: Produzione Film Giuseppe Amato

Ženské zbrane krásnej Sophie
Zdroj: Ultra Pictures Corporation

Šesťdesiate a sedemdesiate roky minulého storočia boli pre taliansku filmovú divu obdobím najväčšej slávy. Natáčala európske i americké snímky, v ktorých žiarila po boku svojho najčastejšieho filmového partnera Marcella Mastroianniho. Komédie ako Boccaccio '70 (1962), Ieri, oggi, domani (Včera, dnes a zajtra, 1963), Matrimonio all'italiana (Manželstvo po taliansky, 1964) či La Moglie del prete (Kňazova manželka, 1971) sa stali diváckymi hitmi. K úspešným filmom neodolateľnej Talianky patrí tiež Countess from Hong Kong (Grófka z Hongkongu, 1967), dráma Una Giornata particolare (Zvláštny deň, 1977) alebo Pret-a-Porter (1994). Najaktuálnejšími snímkami hereckej legendy sú muzikál Nine (2009) a televízny film La mia casa e piena di specchi (Môj dom je plný zrkadiel, 2010).

Striptízová scéna z filmu Včera, dnes a zajtra:

V roku 1991 dostala umelkyňa Čestného Oscara za Celoživotný prínos svetovej kinematografii. O tri roky neskôr ju na medzinárodnom filmovom festivale v nemeckom Berlíne odmenili Zlatým medveďom za celoživotné dielo (1994). Okrem toho od roku 1992 pôsobí vo funkcii zvláštnej veľvyslankyne Úradu vysokej komisárky OSN pre utečencov.

Sophia Loren

Slávna herečka sa v uplynulých rokoch stiahla do úzadia. Raz za čas sa síce ukáže v spoločnosti, ale venuje sa najmä rodine a vnúčatám. Sophia má dvoch synov - Carla Jr. a Edoarda. Mladší z nich kráča v otcových šľapajách a je režisérom. 

Práve jemu sa podarilo tento rok dostať slávnu mamu späť pred kamery. Od dnes 85-ročná herečka vo filme The Life Ahead in Bari stvárňuje ženu, ktorá prežila holokaust a stará sa o deti prostitútiek.

Sophia Loren
Zdroj: profimedia.sk

V GALÉRII nájdete viac sexi záberov Sophie Loren z 50. rokov»


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/ev
ZDROJ: TASR
VIDEO: youtube.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články