Sedem pravicových strán sa v Nitre dohodlo na kandidátovi: S extrémizmom bude bojovať Greššo | Topky.sk

°C

Nedeľa, 15. december 2019. Meniny má Ivica, zajtra Albína.

Sedem pravicových strán sa v Nitre dohodlo na kandidátovi: S extrémizmom bude bojovať Greššo

Ján Greššo
Ján Greššo
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
04.09.2017 16:08

NITRE - Sedem pravicových strán dnes oficiálne predstavilo svojho spoločného kandidáta na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK). O tento post sa s podporu SaS, OĽaNO, KDH, NOVA, OKS, Šanca a DS bude uchádzať Ján Greššo.


Podpredseda SaS Ľubomír Galko zdôraznil, že pravicové strany sa nespojili iba v NSK, ale na celom Slovensku. „Je to tak vo všetkých slovenských regiónoch. Ponúkame tých najkvalitnejších ľudí v každom jednom z ôsmich krajov. Ľudí s rovnou chrbticou, s dobrou povesťou, priamych, čestných, odvážnych a akčných. My sme protikorupčná alternatíva. A táto demokratická, protikorupčná a slušná alternatíva je práve to, čo momentálne Slovensko potrebuje. Tak vo veľkej celoštátnej, ako aj regionálnej politike,“ skonštatoval Galko.

Bývalý riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre a súčasný krajský poslanec Greššo už na predsedu kraja kandidoval v roku 2005. V druhom kole však napokon zvíťazil súčasný predseda NSK Milan Belica. V nadchádzajúcich jesenných voľbách do vyšších územných celkov chce voličov osloviť tromi hlavnými heslami.

„Jedným posolstvom je čestne konať. Druhé heslo hovorí o tom, že chceme kraj odborne riadiť, to znamená, že chceme zmeniť personalistiku v našom kraji, pretože dnes potrebujeme odborníkov na všetkých postoch. Tretím heslom je odvážne konať a bez ohľadu na ciele rôznych záujmových skupín robiť politiku, ktorá bude výlučne vo verejnom záujme,“ zdôraznil Greššo.

Ako doplnil, k jeho ďalším prioritám bude patriť rozvoj školstva, modernizácia cestnej infraštruktúry, skvalitnenie zdravotníckej a sociálnej starostlivosti a podpora cestovného ruchu. „Potrebujeme zvýšiť kapitálové investície do týchto oblastí a zapojiť do našich aktivít čo najviac špičkových odborníkov,“ skonštatoval Greššo.

Podľa podpredsedu KDH Pavla Zajaca NSK potrebuje celkový reštart. „Bytostne potrebuje zmenu. Pán Belica bude kandidátom vládnych strán. A voči nemu je alternatíva pán Greššo a kandidáti na poslancov zo slušných a demokratických strán, ktoré sa dokázali dohodnúť,“ zdôraznil Zajac.

Greššo sa chce vo svojej kampani okrem iného zamerať aj na aktivizáciu voličov. Čo najvyššia volebná účasť je podľa jeho slov najlepším spôsobom, ako zabrániť zvoleniu extrémistických síl a nedať šancu na zvolenie Milana Uhríka zo strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko za predsedu NSK. 

„Verejný záujem je naozaj ten, aby nezvíťazil predstaviteľ extrémistickej strany. Nechcem však svoju kampaň zakladať na konfrontácii. Preto nechcem ani príliš často spomínať pána Uhríka. Ja chcem skôr oslovovať voličov, našich nerozhodnutých voličov. Príďte a porazíme pána Uhríka! V prípade, že by hrozilo, že bude mať viac zobudených voličov ako my, som ochotný dojednať veci tak, aby nemal šancu zvíťaziť v tomto kraji,“ vyhlásil Greššo.

Okrem neho oznámil svoju kandidatúru na predsedu NSK aj Milan Belica, ktorý sa bude o funkciu uchádzať s podporou strán Smer-SD, SNS a Most-Híd. Ako nezávislý bude kandidovať Peter Oremus, ktorý je v súčasnosti poslancom v krajskom i nitrianskom mestskom zastupiteľstve. Nezávislou kandidátkou je aj krajská a nitrianska mestská poslankyňa Renáta Kolenčíková. Ako kandidát SMK sa spomína podpredseda tejto strany Iván Farkas. Svoju kandidatúru na post predsedu NSK oznámil aj Milan Uhrík zo strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko. 
 


Nástroje k článku



ZDROJ: TASR
FOTO: TASR/Henrich Mišovič

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články