Piatok19. júl 2024, meniny má Šarlota, Dušana, zajtra Eliáš, Iľja, Eliána

V srdci Slovenska, na majestátnom hrade Červený Kameň, sa opäť rozprúdi život minulých storočí

PR článok Zobraziť galériu (3)
(Zdroj: Festival zabudnutých remesiel 2024)

Príďte a zažite autentickú atmosféru stredoveku počas Festivalu zabudnutých remesiel. Toto jedinečné kuktúrne podujatie plné histórie, remesiel a kultúry, sľubuje nezabudnuteľný zážitok pre celú rodinu. V dňoch 24. – 25. augusta 2024 sa nádvorie hradu premení na živé múzeum, v ktorom obživnú starodávne remeslá a tradície.

Červený Kameň ožije históriou

Už 24. – 25. augusta 2024 sa na nádvorie hradu Červený Kameň vráti Festival zabudnutých remesiel. Festival zameraný na históriu, remeslá a stredovek, prinesie návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti.

Po niekoľkoročnej prestávke sa podujatie navracia do centra Červenokamenského panstva, kde sa od roku 2011 uskutočňoval takmer každoročne. Vracia sa tak na domácu pôdu, ktorá je ideálnym miestom na oživenie historických tradícií a remesiel. Festival zabudnutých remesiel organizuje OZ Schatmansdorf Častá, ktorého jedným z hlavných cieľov je rekonštrukcia remesiel a života v období 14. a 15. storočia na území Slovenska. Ako už názov podujatia napovedá, návštevníci budú mať možnosť zažiť a vyskúšať si tradičné dobové remeslá, ktorým pomaly hrozí, že postupom času upadnú do zabudnutia.

V srdci Slovenska, na
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Festival zabudnutých remesiel 2024)

Vstupenky na Predpredaj.sk

Okrem praktických ukážok remesiel ponúka podujatie aj náučné prednášky a zábavné aktivity pre všetky vekové kategórie. Návštevníci si budú môcť vyskúšať dobovú gastronómiu, ochutnať jedlá pripravené podľa zachovaných receptov a spoznať ako chutil taký stredovek.

Tento rok organizátori prinášajú viaceré zvučné mená slovenských aj zahraničných historikov, ako napríklad Daniela Dvořáková, Miriam Hlavačková, Pavol Croft či Pavel Macků. Títo odborníci sprostredkujú svoje vedomosti z praxe prostredníctvom série prednášok, ktoré poskytnú hlbší pohľad do rôznych aspektov stredovekého života.

Súčasťou podujatia budú aj viaceré historické skupiny domácej ale aj zahraničnej scény. Tieto skupiny prinesú návštevníkom autentický zážitok zo života v stredoveku prostredníctvom dobových táborov. Návštevníci sa tiež môžu tešiť na ukážky stredovekých bojových umení, remeselných techník a každodenného života v dobových kostýmoch. Atmosféru doplní aj živá hudba a tanec, prostredníctvom ktorých okúsi návštevník skutočné cestovanie časom.

V srdci Slovenska, na
Zobraziť galériu (3)
 (Zdroj: Festival zabudnutých remesiel 2024)

Vstupenky na Predpredaj.sk

Festival zabudnutých remesiel na hrade Červený kameň nie je len príležitosťou na zábavu, ale aj na vzdelanie sa a prehĺbenie vedomostí o našej histórii. Nenechajte si ujsť tento jedinečný zážitok a príďte si vychutnať dni plné histórie, remesiel a stredovekého života na náš Festival.

- reklamná správa -

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu