°C

Sobota, 22. február 2020. Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana.

Záujem o voľby poštou rastie: Žiadosti sú aj z ďalekého Thajska či USA

Záujem o voľby poštou rastie
Záujem o voľby poštou rastie
Zdroj: SITA
26.01.2016 10:25

KREMNICA - Záujem o voľbu poštou medzi Kremničanmi vzrástol. Kým pred tohtoročnými parlamentnými voľbami požiadalo o voľbu poštou 26 z nich, pred štyrmi rokmi to bolo podľa Ľuby Ďurčovej z kremnického mestského úradu len deväť záujemcov.


Najviac, až desať žiadostí, prišlo podľa Ďurčovej z Českej republiky, šesť žiadostí z Veľkej Británie, po dve žiadosti prišli z Nemecka a Írska. "Jedna žiadosť o voľbu poštou prišla z Bosny a Hercegoviny, Francúzska, Dánska, Luxemburska, Rakúska a Nórska," dodala Ďurčová. 

Parlamentné voľby sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 5. marca. Do výsledku hlasovania sa započítavajú hlasy na hlasovacích lístkoch, ktoré boli doručené obci trvalého pobytu voliča najneskôr v posledný pracovný deň predo dňom konania volieb – najneskôr do 4. marca 2016.

Počet žiadateľov o voľbu poštou je viac ako trojnásobný v Bánovciach nad Bebravou

Viac ako trojnásobný počet žiadateľov o voľbu poštou v rámci tohtoročných volieb do parlamentu zaznamenala v porovnaní s poslednými bánovská radnica. Kým v roku 2012 požiadalo o tento typ hlasovania 15 Bánovčanov, tento rok ich bolo 55. Informovala o tom hovorkyňa Mestského úradu v Bánovciach nad Bebravou Ingrid Mozolová. 

"Okrem európskych krajín prišli na mestský úrad žiadosti aj zo Spojených štátov amerických, Kanady či Thajska," ozrejmila Mozolová. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články