Voľby 2016: Polícia preveruje osem podaní k volebnej korupcii, za hlasy ponúkali peniaze | Topky.sk

°C

Pondelok, 9. december 2019. Meniny má Izabela, zajtra Radúz.

Voľby 2016: Polícia preveruje osem podaní k volebnej korupcii, za hlasy ponúkali peniaze

Tibor Gašpar
Tibor Gašpar
Zdroj: SITA
04.03.2016 14:21

BRATISLAVA - Národná kriminálna agentúra (NaKA) dostala do dnešného dňa osem podaní týkajúcich sa možného trestného činu volebnej korupcie. Ako dnes na brífingu informoval policajný prezident Tibor Gašpar, v šiestich prípadoch sa už vedie konanie pre podozrenie zo spáchania trestného činu, zatiaľ čo zvyšné dva naďalej posudzujú.


"Prípady sa dotýkajú regiónov stredného a východného Slovenska. Spôsob konania podozrivých osôb spočíva v tom, že ponúkali zabezpečenie istého počtu hlasov pre konkrétnych kandidátov alebo strany za finančnú odmenu," povedal Gašpar. Polícia takisto eviduje 16 podnetov týkajúcich sa možného spáchania trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb. "V štyroch prípadoch už bolo začaté trestné stíhanie," uviedol Gašpar.

Celkovo bude na zabezpečenie verejného poriadku a pokojného priebehu volieb podľa Gašpara v sobotu nasadených do terénu 5 000 policajtov. "Na plnení úloh sa zúčastní služba poriadkovej polície, dopravnej, železničnej, kriminálnej, hraničnej a cudzineckej a tiež protikorupčná jednotka NaKA," dodal.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články