Fidesz bráni vyšetreniu okolností prijatia migrantov, tvrdí Jobbik | Topky.sk

Štvrtok, 17. október 2019. Meniny má Hedviga, zajtra Lukáš.

Fidesz bráni vyšetreniu okolností prijatia migrantov, tvrdí Jobbik

Viktor Orbán
Viktor Orbán
Zdroj: SITA/Tibor Illyes/MTI via AP
24.01.2018 20:20

BUDAPEŠŤ - Strany maďarského vládneho bloku Fidesz a Kresťanskodemokratická ľudová strana (KDNP) sa snažia skomplikovať prácu parlamentnej vyšetrovacej komisie, ktorá by mala prerokovať tajné prijatie takmer 1300 migrantov. Podľa agentúry MTI to v stredu v Budapešti vyhlásil predseda parlamentnej frakcie ultrapravicovej strany Jobbik János Volner.


Politik tejto najväčšej opozičnej strany po zasadnutí rady parlamentu spresnil, že predseda parlamentu László Kövér určil deň schôdze komisie na 30. januára, keď bude ale premiér Viktor Orbán na návšteve Rakúska. Iniciátori schôdze komisie, Jobbik a Maďarská socialistická strana (MSZP), chceli vypočuť práve predsedu vlády.

Jobbik navrhol o deň neskorší termín, tento návrh však na rade neprešiel. "Kövér poskytol Orbánovi alibi," poznamenal Volner, podľa ktorého ministerský predseda uteká do zahraničia pred zodpovedaním trápnych otázok.

Zástupca štátneho tajomníka rezortu diplomacie Kristóf Altusz v polovici januára pre denník Times of Malta oficiálne potvrdil vlaňajšie prijatie 1294 utečencov, pričom podľa opozície vláda míňa obrovské finančné prostriedky na kampaň o odmietaní utečeneckých kvót.


Nástroje k článku



ZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Tibor Illyes/MTI via AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články