Pre KSS je prijateľnejší Fico: Radšej on ako kandidát neoliberálnych strán | Topky.sk

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

Pre KSS je prijateľnejší Fico: Radšej on ako kandidát neoliberálnych strán

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: SITA
25.03.2014 10:59

BRATISLAVA - Komunistická strana Slovenska (KSS) vyzýva občanov k účasti na druhom kole prezidentských volieb a za prijateľnejšieho kandidáta považuje Roberta Fica. Informoval o tom dnes na tlačovej konferencii v Bratislave predseda strany Jozef Hrdlička.


Strana však oficiálne odporúčanie pre svojich sympatizantov vydávať nebude. "Prvé kolo prezidentských volieb ukázalo aj postupnú stratu dôvery občanov v ľavicové vízie a riešenia," povedal Hrdlička. "To je zodpovednosť vládneho Smeru," dodal. Podľa Hrdličku ani jeden z dvoch kandidátov nespĺňa predpoklady na dobrého prezidenta. "Fico je však akceptovateľnejší ako kandidát neoliberálnych strán," dodal.

Hrdlička analyzoval aj prvé kolo prezidentských volieb. "Opätovne to boli voľby, kde nerozhodovali programy, vízie alebo kvalita kandidátov, ale ich ekonomické zdroje," dodal. Kritizoval aj média za to, že si podľa neho vybrali prioritných kandidátov a ostatným nevenovali dostatočnú pozornosť. 

K prvému kolu volieb sa vyjadril aj prezidentský kandidát KSS Ján Jurišta. Podľa neho dokázalo, že väčšina ľudí je nespokojná so súčasným režimom. Jeho traja hlavní reprezentanti, Milan Kňažko, Pavol Hrušovský a Ján Čarnogurský preto vo voľbách pohoreli. Jurišta osobne pred druhým kolom nepodporil žiadneho kandidáta, pretože ani jeden kandidát podľa neho nenavrhuje riešenia urgentných problémov Slovenska.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články