Poslankyňa sa musela zblázniť, toto nie je 1. apríl: Chce vyhlásiť voľby za neplatné! | Topky.sk

Štvrtok, 27. jún 2019. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Poslankyňa sa musela zblázniť, toto nie je 1. apríl: Chce vyhlásiť voľby za neplatné!

Máriu Ritomskú preslávil za dva roky fľak na tričku
Máriu Ritomskú preslávil za dva roky fľak na tričku
Zdroj: Jan Zemiar
02.04.2014 16:03

BRATISLAVA - Nezaradená poslankyňa Mária Ritomská chce napadnúť prezidentské voľby na ústavnom súde. Poslankyňa vypracovala návrh podania, pre ktorý začala zbierať podpisy poslancov.


"Oslovila som všetkých poslancov," povedala Ritomská. Zatiaľ sa pod jej návrh nepodpísal nikto.

Neplatnosť prezidentských volieb by podľa Ritomskej mal ústavný súd konštatovať pre tri okruhy porušení zákona o prezidentských voľbách. Zákon podľa Ritomskej porušil občiansky aktivista, ktorý v prvom kole volieb hlavy štátu hlasoval dvakrát.

Prvýkrát odvolil v mestskej časti Bratislava - Staré Mesto, kde bol dopísaný do zoznamu oprávnených voličov na základe cestovného pasu. Podobne postupoval aj v ďalšom prípade v mestskej časti Bratislava – Petržalka, kde predložil ďalší cestovný doklad.

Svojím konaním tak podľa polície uviedol do omylu okrskovú volebnú komisiu. Národná kriminálna agentúra ho už obvinila z poškodzovania cudzích práv a marenia prípravy a priebehu volieb a referenda. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

Zákon o prezidentských voľbách bol podľa Ritomskej porušený aj umiestňovaním veľkoplošnej reklamy jednotlivých kandidátov ešte pred zákonom stanovenou oficiálnou 15-dňovou kampaňou.

Rovnako bol podľa Ritomskej porušený zákon aj pokiaľ ide o zahraničných Slovákov, keďže štát im neumožnil voliť zo zahraničia. Na podanie na ústavný súd potrebuje Ritomská vyzbierať 30 poslaneckých podpisov. Ritomská sa dostala do parlamentu na kandidátke obyčajných ľudí. Nedávno od matovičovcov odišla a je momentálne nezávislá poslankyňa.

Poslankyňa nazvala v rozhovore pre Topky.sk Matoviča sociopatom!


Galéria

Máriu Ritomskú preslávil za Mária Ritomská

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Ján Zemiar, SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články