Volebné moratórium sa nečakane predĺži: Výpadok elektrického prúdu! | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Volebné moratórium sa nečakane predĺži: Výpadok elektrického prúdu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
15.03.2014 20:57

VEĽKÁ LOMNICA – V obci Veľká Lomnica budú občania voliť prezidenta SR až do 23.00 h. Hlasovanie sa posunulo o hodinu pre večerný výpadok elektrického prúdu vo volebných miestnostiach.


Potvrdili to predseda Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Péter Nyilfa aj zapisovateľka Obvodnej volebnej komisie (ObVK) v Kežmarku Gabriela Petrušková. "Hlasovanie sa posúva pre počasie, vypadla tam elektrina a predseda tamojšej komisie prerušil hlasovanie a z toho dôvodu predĺžil o hodinu voľby," povedal Nyilfa. Ako potvrdil, inde sa voľby skončia o 22.00 h, a tým aj volebné moratórium.

Povedzte to na rovinu! #prezident2014

"Sčítavanie hlasov sa začne po desiatej, Štatistický úrad SR bude zverejňovať priebežné výsledky," doplnil. Slováci si dnes volia nového prezidenta SR. Vyberať si môžu voliči zo 14 kandidátov. Volebné právo má vyše 4,3 milióna občanov. Po zatvorení volebných miestností sa začnú sčítavať hlasy. Priebežné neoficiálne výsledky bude zverejňovať Štatistický úrad SR na dvoch webstránkach na www.volbysr.sk a www.statistics.sk. Oficiálne výsledky potvrdí ÚVK v nedeľu 16. marca.

Ak v dnešnom prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov, v sobotu 29. marca sa uskutoční druhé kolo. V ňom sa stretnú dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Súčasnej hlave štátu Ivanovi Gašparovičovi sa skončí funkčné obdobie 15. júna.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články