°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

Zeleneč sa zahalil do smútku: Na Jozefa Bednárika (†65) spomínala rodná obec

Jozef Bednárik
Jozef Bednárik
31.08.2013 20:00

ZELENEČ - S divadelníkom Jozefom Bednárikom sa dnes lúčil jeho rodný Zeleneč. Spomienka na herca, režiséra, ale aj veľkého lokálpatriota sa uskutočnila v kultúrnom dome.


Na filmovom plátne domáci premietli dokumentárny film o Bednárikovi, ako aj časti hier z veľkej éry miestneho ochotníckeho Z-divadla. Ľudia podpisovali kondolenčnú knihu a prinášali básničky a vyznania venované známemu rodákovi.

Zelenčania však na Bednárika spomínali predovšetkým ako na dobrého a úctivého človeka, ktorému nestúpla sláva do hlavy. Do Zelenča sa často vracal a k rodnej obci sa hlásil aj v rôznych televíznych zábavných programoch. Bednárik stál aj za najväčšími úspechmi Z-divadla, ktoré od roku 1975 režíroval.

Divadlo z dediny pri Trnave pravidelne vyhrávalo festivaly v celom Československu, úspechy však žalo aj v zahraničí. Divadelníci zo Zelenča aj dnes spomínali na účinkovanie v Monte Carlo, Moskve, japonskej Jokohame a v mnohých ďalších kútoch sveta. 

Po verejnej spomienke sa v Bednárikovom rodnom Zelenči konala aj súkromná posledná rozlúčka. Jozef Bednárik, známy ako režisér legendárnych muzikálov, ako aj opery, činohry a televíznych inscenácií, zomrel vo štvrtok 22. augusta vo veku 65 rokov. 

Nová kniha Jozef Bednárik sa nachádza v ponuke internetového obchodu iPark.sk>>

Rozlúčka s Jozefom Bednárikom
Zdroj: SITA


Galéria

Jozef Bednárik Rozlúčka s Jozefom Bednárikom Rozlúčka s Jozefom Bednárikom Rozlúčka s Jozefom Bednárikom Rozlúčka s Jozefom Bednárikom Rozlúčka s Jozefom Bednárikom

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články