KORONAVÍRUS Dubnická zbrojovka požičala bezplatne kontajner pre novomestskú nemocnicu | Topky.sk

°C

Sobota, 27. február 2021. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

KORONAVÍRUS Dubnická zbrojovka požičala bezplatne kontajner pre novomestskú nemocnicu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
18.12.2020 13:37

DUBNICA NAD VÁHOM – Zbrojárska spoločnosť MSM Group z Dubnice nad Váhom požičia nemocnici v Novom Meste nad Váhom kontajner, ktorý bude slúžiť ako odberové miesto na testovanie priamo pred nemocnicou. Nemocnica tak zvládne vyšetriť väčšie množstvo pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19.


Podľa riaditeľa Nemocnice s poliklinikou (NsP) v Novom Meste nad Váhom Miroslava Šorfa nemocnica na základe príkazu ministra zdravotníctva funguje v režime hospodárskej mobilizácie a je prvou nemocnicou na Slovensku, ktorá slúži výhradne pre pacientov s ochorením COVID-19.

Viac informácií nájdete aj na Facebooku

„Uvedomujeme si, že najmä testovaním je možné prerušiť cesty šírenia koronavírusu. Pred nemocnicou máme už dlhší čas mobilnú odberovú jednotku, no aktuálne prišla potreba ďalšieho kontajneru pre našich pracovníkov. V dnešnej dobe sa takéto veci ťažko vybavujú, a preto som milo prekvapený promptnou reakciou spoločnosti MSM Group. Tá nám sponzorsky doručila mobilnú jednotku s možnosťou udržania vhodných klimatických podmienok pre testovanie našich obyvateľov,“ uviedol Šorf. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články