Štvorici Slovákov sa zmenil život! Zo dňa na deň nadobudli milióny eur: Jeden vyhral jackpot | Topky.sk

°C

Utorok, 2. marec 2021. Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila.

Štvorici Slovákov sa zmenil život! Zo dňa na deň nadobudli milióny eur: Jeden vyhral jackpot

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
20.10.2020 19:00

BRATISLAVA – Slovákom sa v Eurojackpote darí. Svedčia o tom ich neuveriteľné výhry. Jeden šťastlivec sa dokonca v októbri obohatil o necelých 59 miliónov eur. Číselná lotéria doteraz priniesla Slovákom z prvých troch výherných poradí výhry vo výške takmer 83,5 milióna eur.


Počas tohtoročného 16. októbra padol v histórii Eurojackpotu prvý slovenský jackpot vo výške takmer 59 miliónov eur. Sumu 58 807 427,70 eura vyhral šťastlivec pravdepodobne z východného Slovenska. „Minulotýždňový jackpot je štvrtá výhra z lotérie Eurojackpot, ktorá je vyššia ako milión eur. Doteraz ide o vôbec najvyššiu sumu, ktorú sa podarilo občanovi Slovenska v tejto lotérii vyhrať,“ informovala hovorkyňa spoločnosti TIPOS Ivana Skokanová.

Slovensko malo milionára v Eurojackpote po prvýkrát v piatok 13. novembra 2015, teda len pár týždňov po tom, ako Slovensko v zastúpení TIPOSu vstúpilo do atraktívnej medzinárodnej lotérie. Vtedy jeden zo Slovákov vyhral výhru v 2. poradí vo výške 1 406 004,20 eura. Tento hráč vyhral vďaka jednotipovej stávke na vlastné čísla, za ktorú zaplatil dve eurá. Stávku uzatvoril na predajnom mieste v Košickom kraji.

„Ďalšieho eurojackpotového milionára sme sa dočkali na Veľkonočný piatok 10. apríla 2020. Vtedy získal jeden hráč so stávkou uzatvorenou v Prešovskom kraji výhru v druhom poradí vo výške 5 202 243,10 eura. Jeho výherná stávka bola tiež jednotipová s vlastnými číslami a zaplatil za ňu dve eurá,“ doplnila Skokanová.

Hneď o týždeň, 17. apríla 2020, vyhral jeden zo Slovákov výhru v druhom poradí vo výške 7 331 310,90 eur. Šťastie mu priniesla stávka uzatvorená na predajnom mieste TIPOSu v Banskobystrickom kraji. Aj tento hráč veril svojim číslam – na tikete nimi vyplnil 4 hracie polia – stĺpce a za stávku zaplatil osem eur.

Doteraz najúspešnejším hráčom bol slovenský hráč, pravdepodobne z Košického kraja, ktorý vyhral 16. októbra 2020 vďaka náhodnej stávke. Za stávku zaplatil šesť eur a vyhral jackpot v hodnote takmer 59 miliónov eur.

Štvorici Slovákov sa zmenil
Zdroj: Getty Images

Slovákom sa v lotérii darí

O všetky tieto výhry bojovali súťažiaci v 18 európskych krajinách. V konkurencii miliónov hráčov však mali šťastie aj hráči zo Slovenska. „Aj tieto štatistiky dokazujú, že Slovákom sa v hre Eurojackpot darí. Skúsiť šťastie v tejto obľúbenej medzinárodnej lotérii sa naozaj oplatí,“ dodala hovorkyňa TIPOSu. 

Slovensko sa do medzinárodnej lotérie Eurojackpot zapojilo po prvýkrát 9. októbra 2015. Do tejto medzinárodnej lotérie je momentálne zapojených 18 členských štátov (Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Nemecko, Maďarsko, Island, Taliansko, Lotyšsko, Litva, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko a Švédsko).


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články