Neuveriteľný príbeh z Česka: Novorodeniatku išlo o život, zachránil ho pes z útulku! | Topky.sk

°C

Utorok, 20. október 2020. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Neuveriteľný príbeh z Česka: Novorodeniatku išlo o život, zachránil ho pes z útulku!

Zdroj: Facebook/Psí útulek Dětmarovice
18.01.2020 18:59

DĚTMAROVICE - Život prináša rôzne situácie. Príbeh zo susednej Českej republiky je však dôkazom toho, že dobré skutky nezostanú bez odmeny. Keď si rodinka z obce Dětmarovice (okres Karviná) vzala k sebe psíka z útulku, nemohla tušiť, že práve on zachráni život ich bábätka...


Všetko sa odohralo na konci roku 2018. Mamička a majiteľka psíka sa však o príbeh rozhodla podeliť až po čase. Jej slová zverejnil na svojej facebookovej stránke útulok, z ktorého si rodina vzala domov štvornohého miláčika. "Dlho som o tom, čo sa nám stalo, nikomu nepovedala, dodnes mi behá mráz po chrbte a mám slzy v očiach," začala svoje rozprávanie nemenovaná žena.

Zobudilo ju kňučanie

Ako opísala, dievčatko malo zdravotné problémy už v pôrodnici. Nešlo o nič príjemné, často sa dusilo vlastnými zvratkami. Bolo teda pod drobnohľadom. Psík, ktorého nazvali Nero, navyše tiež maličkú strážil ako oko v hlave. A práve vďaka jeho pozornosti má dnes dieťatko 13 mesiacov.

"V noci, keď mala dcéra len sedem dní a spala vedľa našej postele vo svojej postieľke, ma prebudilo kňučanie a šialené otrasy postieľky. V polospánku som odohnala Nera, aby ju nechal...," popísala Češka. Až potom zistila, prečo bol pes taký nervózny.

Neuveriteľný príbeh z Česka:
Zdroj: Facebook/Psí útulek Dětmarovice

Pohľad, ktorý sa jej naskytol, by nechcel zažiť žiaden rodič. Bábätko bolo celé modré až fialové, dusilo sa. "Vzala som ju do náruče bruškom nadol, z pusinky jej vytiekli sliny a zase sa nadýchla," vysvetlila mamička, ktorá dodala, že Nerovi bude navždy vďačná.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články