FOTO Sučka porodila prirodzene 21 šteniatok! Tie rozkošné uzlíčky šťastia musíte vidieť | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

FOTO Sučka porodila prirodzene 21 šteniatok! Tie rozkošné uzlíčky šťastia musíte vidieť

Zdroj: profimedia.sk
15.12.2019 10:59

ISLE OF MAN - Sučke z Veľkej Británie len "o chlp" ušiel svetový rekord v počte narodených šteniatok. Porodila ich totiž 21, len o tri menej než je súčasný rekord. Mary Jane je kríženec veľkej dogy a amerického buldoga. Jej majiteľka Joanne očakávala, že porodí maximálne osem šteniatok.


Joanne Hineová zo Škótska sa doteraz nemôže spamätať z toho, koľko šteniatok sa jej odrazu potuluje po dome. Jej fenka sa totiž 20. novembra stala 21-násobnou matkou. Priblížila sa tak svetovému rekordu. Keby porodila o tri šteniatka viac, rekord je jej. 

FOTO Sučka porodila prirodzene
Zdroj: profimedia.sk

Mary Jane prekonala len sučka menom Tia, ktorá v roku 2004 cisárskym rezom porodila 24 šteniatok. Prežilo dvadsať z nich. Keďže Mary Jane ale rodila prirodzene, mohol by svetový rekord byť predsa len pripísaný jej. "Som na ňu taká hrdá. Dokázala to sama s veterinármi po boku," uviedla majiteľka. 

Rodičia šteniatok
FOTO Sučka porodila prirodzene
Zdroj: profimedia.sk

Bohužiaľ, šesť šteniat sa už narodili mŕtve a ďalšie umreli krátko po narodení. Zvyšných štrnásť šteniatok, ktoré podľa všetkého zdedili čiernobiele sfarbenie svojej matky, Hineová pomenovala podľa čokoládových tyčiniek. Dve z nich už čoskoro poputujú do rodiny v New Yorku. 

FOTO Sučka porodila prirodzene
Zdroj: profimedia.sk

Šteniatka si vyžadujú neustálu starostlivosť. Mary Jane má len deväť bradaviek, ktoré musia byť k dispozícií štrnástim šteniatkam. Joane ich preto každé dve hodiny kŕmi cez fľašu. Premýšľa však, že nechá Mary Jane sterilizovať, pretože hoci sú šteniatka mimoriadne rozkošné, mať ich ešte viac by už asi bolo nezodpovedné. 


Galéria

Rodičia šteniatok

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články