Detičky s mozgovou obrnou majú novú nádej: Vynález jednej matky ich znovu postaví na nohy! | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Detičky s mozgovou obrnou majú novú nádej: Vynález jednej matky ich znovu postaví na nohy!

Zdroj: FB
28.03.2014 19:00

BRATISLAVA – Detičky s mozgovou obrnou, ktoré nikdy nepoznali, čo je chôdza, teraz majú nádej. Debby Elnatanová vynašla spôsob ako aj ťažko choré deti môžu začať chodiť. Objav sa jej podaril z túžby dopriať vlastným deťom pocit postaviť sa na vlastné nohy aj napriek osudu. Teraz chce expandovať na trh, aby toto šťastie bolo dopriate aj iným deťom po celom svete.


Reč je o popruhoch, ktoré upevnia dieťa na nohy rodiča a pri chôdzi sa pohybuje spolu s ním. Vynálezkyňa a matka Debby v jednej osobe chcela iba, aby jej syn Rotem, ktorý má mozgovú obrnu, mohol chodiť. Prístroj s názvom Upsee by mal prísť do predaja začiatkom apríla.

"Z mojej veľkej bolesti a zúfalstva sa zrodil nápad pre Upsee a som rada, že teraz sa mi to podarilo uskutočniť," povedala šťastná matka z Izraela. Pozrite si video ako to vyzerá v praxi.

Takmer 500 dolárový prístroj funguje tak, že dieťa upevníte do popruhov popri rodičových nohách. Keď rodič vykročí vpred, dieťa vykročí s ním. "Umožňuje nám robiť toľko vecí a chodiť na veľa miest, kde sme predým nemohli," povedala pre Huffington Post Stacy Warden z Colorada, ktorej 5-ročný syn Noah má tiež detskú mozgovú obrnu.

Detičky s mozgovou obrnou
Zdroj: FB

"Teraz sa smeje a zabáva. V minulosti s ostatnými prístrojmi to nebolo možné," povedala Warden pre americké noviny. Iná matka zo Severného Írska prezradila, že jej syn Jack môže aspoň vyskúšať hrať futbal s vlastným otcom a bratmi.

Detičky s mozgovou obrnou
Zdroj: FB

"Vidieť Jacka hrať sa spolu s inými 5-ročnými deťmi ma dojíma," povedala Maura McCrystal. Firma, ktorá vyrába tento vynález izraelskej matky vyhlásila, že je zaplavená objednávkami. Keby ste mali záujem o tento prístroj, môžete si ho vyhľadať na tejto stránke.

Detičky s mozgovou obrnou
Zdroj: FB

Detičky s mozgovou obrnou
Zdroj: FB

Detičky s mozgovou obrnou
Zdroj: FB


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: FB

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články