Sobota, 31. júl 2021. Meniny má Ignác, zajtra Božidara.

Ďalšia rana pre rodičov ťažko chorého Martinka: Verdikt lekárov nás úplne zlomil

Martinko Kupec
Martinko Kupec
Zdroj: Štefan Kupec
13.01.2016 00:00

VEĽKÉ ZÁLUŽIE – Martinka Kupca (10) čitatelia Topiek poznajú už dlho. Prežívali sme s ním jeho radosti aj starosti počas ťažkej choroby, keď sa neúnavne snažil ustáť na vlastných nohách. Situácia sa však odrazu zmenila a verdikt lekárov zaťal do živého.


„Skončil sa rok, ktorý nám splnil nejeden sen, daroval nám nejeden úsmev, ale aj sklamanie a bolesť. Začiatkom roka náš Martinko celkom prestal chodiť a bolo preveľmi ťažké pochopiť, predstaviť si, že už nikdy žiadny krok neurobí, žiadny krok pre svoju mamu,“ s obrovskou úzkosťou v hlase povedal Martinkov otecko po novom roku.

Kedykoľvek chlapec s Louis-Barrovej syndrómom môže, snaží sa rodičov potešiť, aby boli naňho hrdí. Usmieva sa napriek zhoršenej diagnóze a zo školy nosí tie najlepšie známky. „Neustále nás drží v nádeji jeho úsmev, skomolené slovo, prosba a hlavne jeho vôľa žiť a bojovať nerovný boj s chorobou, ktorá mu už veľa vzala a neustále berie,“ priznáva pán Kupec.

Vianoce 2015 už Martinko strávil len na vozíčku
Ďalšia rana pre rodičov
Zdroj: Štefan Kupec

Rodina sa prostredníctvom nás rozhodla z celého srdca poďakovať všetkým láskavým ľuďom, ktorí Martinkovi už niekedy pomohli, vypočuli si trápenie jeho rodičov a prijali ho s pochopením. „Vďaka teplu vašich sŕdc sme všetci pochopili, že najväčšia krása môže mať veľa podôb,“ dodal.

Ďalšia rana pre rodičov
Zdroj: Štefan Kupec

Martinkovi môžete finančne alebo akokoľvek inak pomôcť prostredníctvom nižšie uvedených kontaktných údajov:

Štefan Kupec

Jarocká 1300

Veľké Zálužie 951 35

Tel.č.: 0902 073 696

E-mail: martinko262@gmail.com

Číslo účtu: 4004226152/7500

IBAN: SK3575000000004004226152

SWIFT: CEKOSKBX

Ste v ťažkej životnej situácii a svojmu dieťatku nedokážete poskytnúť pomoc, akú potrebuje? Poznáte rodičov, ktorí majú podobné problémy? Zašlite nám vaše či príbehy vašich známych aj s fotografiami na potrebujupomoc@topky.sk.


Galéria

Martinko Kupec Vianoce 2015 už Martinko

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Štefan Kupec

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články