Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

Premiérka Radičová doniesla Sulíkovi červený balónik

Iveta Radičová a Richard Sulík Zobraziť galériu (7)
Iveta Radičová a Richard Sulík

BRATISLAVA - Dosluhujúca premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) dnes prišla do centrály SaS s červeným balónikom, ktorý symbolicky odovzdala šéfovi liberálov Richardovi Sulíkovi.

"Lebo modrý pustil," vysvetlila v narážke na predchádzajúce voľby a vyslovenie nedôvery jej vláde. "Riešili sme ťažkú situáciu, ťažké zadania, hľadali sme riešenia, ktoré nemohli byť bezbolestné, a preto mať spor pri hľadaní riešení nepovažujem za dôvod na hnev, aj keď sem-tam iskry v očiach boli," zhodnotila spoluprácu so SaS Radičová.

"My sme hneď od začiatku vraveli, ako sa budeme pri hlasovaní správať, my sme prekvapili najmenej," začal Sulík obhajovať hlasovanie liberálov o eurovale, premiérka ho však prerušila, aby sa nemuseli sporiť. Radičová pobudla v Liberálnom dome asi desať minút. V priateľskej atmosfére sa rozprávala s ministrom hospodárstva Jurajom Miškovom, predsedom poslaneckého klubu SaS Jozefom Kollárom i bývalým šéfom rezortu obrany Ľubomírom Galkom. Pri odchode Sulíkovi zaželala, aby dokázal nájsť pre SaS voličskú základňu a partnerov, ktorí budú schopní hľadať kompromisné riešenia.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu