°C

Streda, 27. január 2021. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Matovič si už kladie podmienky pre podporu pravicovej vlády

Igor Matovič
Igor Matovič
08.03.2012 15:38

BRATISLAVA – Hoci Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti sa ešte nedostali do parlamentu, už teraz si kladú podmienky pre podporu potenciálnej stredo-pravej vlády.


Líder hnutia Igor Matovič žiada nulovú toleranciu voči korupcii a dôsledné vyšetrenie kauzy Gorila, dosadzovanie odborníkov namiesto straníckych nominantov, zásadné kroky na riešenie nezamestnanosti a rómskeho problému, ochranu pred rozdávaním maďarského štátneho občianstva na Slovensku, zrovnoprávnenie staro- a novodôchodcov a zvyšovanie všetkých dôchodkov o rovnakú sumu, nie o rovnaké percento.

Matovič žiada, aby sa uvedené body stali súčasťou Programového vyhlásenia vlády. „Bez podpory týchto našich priorít nemôže prípadná stredo-pravá koalícia počítať s našou podporou,“ povedal Matovič na tlačovej besede. Matovič nekonkretizoval, aké opatrenia na podporu zamestnanosti či riešenie rómskeho problému by sa mali prijať. Poznamenal však, že ak by budúca vláda pristupovala ku kauzám, ako bol prenájom budovy pre daniarov v Košiciach alebo predaj platinových sitiek, rovnako ako terajšia, nebude za ňou stáť.

Nádej na vznik stredo-pravej koalície Matovič čerpá zo skutočnosti, že viac ako 30 percent voličov zatiaľ nie je rozhodnutých, koho budú voliť. „Títo ľudia dávajú nádej, že po voľbách existuje aj iné riešenie ako vláda Smeru-SD."


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články