°C

Piatok, 3. júl 2020. Meniny má Miloslav, zajtra Prokop.

V Trstenej požiadali o voľbu poštou až zo Saudskej Arábie

Voľby
Voľby
Zdroj: TASR
24.01.2012 15:20

TRSTENÁ – V štyroch oravských mestách dodnes zaregistrovali už takmer sto žiadostí o voľbu poštou v blížiacich sa parlamentných voľbách. Drvivá väčšina žiadateľov z Oravy bude počas marcových volieb pracovne v Českej republike či vo Veľkej Británii.


Trinásť žiadostí zatiaľ evidujú v Trstenej. „Je ich presne o päť viac ako v roku 2010 a predpokladám, že k nám v nasledujúcich dňoch ešte nejaké dorazia. Takmer všetky sú z Česka a Veľkej Británie, no máme aj jednu pozoruhodnú žiadosť až zo Saudskej Arábie,“ spresnila  matrikárka Margita Katrenčíková.

  
Nepatrný nárast žiadostí oproti predchádzajúcim voľbám zaznamenali aj v susednom Tvrdošíne. „Teraz sa na nás obrátili dve desiatky žiadateľov, ktorí sa zdržiavajú v Írsku, Anglicku, Nórsku, Česku, ale i Švajčiarsku či Španielsku,“ konkretizovala Ľubica Grossová z oddelenia evidencie obyvateľstva tvrdošínskej radnice.

V Česku, Veľkej Británii, ale napríklad i v Bosne a Hercegovine či Rusku bude zvažovať, komu odovzdá svoj hlas, spolu 16 Námestovčanov. „Je ich približne toľko isto ako predvlani,“ skonštatovala referentka evidencie obyvateľstva Iveta Volfová. V Dolnom Kubíne evidujú 43 žiadostí. „Tri nám doručili z USA a jednu z Austrálie,“ dodal hovorca mesta Jozef Kaščák.

    


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR; lad

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články