Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

Záchranca SNS končí v politike: "Vincenzo" Lukáč nebude kandidovať!

Ján Slota a Vincent Lukáč
Ján Slota a Vincent Lukáč

BRATISLAVA - Na čele kandidátky SNS do predčasných volieb bude opäť jej predseda Ján Slota. Miesta v prvej desiatke obsadia ľudia z vedenia strany. Naopak, kandidovať nebude exminister výstavby Igor Štefanov, ktorý sa miesta z osobných dôvodov vzdal, ani Vincent Lukáč.

 "Je tak znechutený tými kampaňami v politike, že už kandidovať nechce," povedal Slota.

V prvej desiatke sa zrejme ocitnú podpredsedovia Andrej Danko, Rafael Rafaj, Ján Ikrényi a Peter Petko. Na popredných miestach by sa mala umiestniť aj ústredná tajomníčka strany Milada Belásová, exminister školstva Ján Mikolaj či terajší poslanec Štefan Zelník.

Slota nevylúčil, že na kandidátku sa dostanú ľudia aj z prostredia mimo strany, prvých desať miest však bude patriť straníckym kádrom. Definitívnu podobu kandidačnej listiny podľa hovorkyne strany Jany Benkovej schváli predsedníctvo SNS tento týždeň, buď vo štvrtok alebo v piatok.

Vďaka Lukáčovi sa SNS v roku 2010 dostala do parlamentu. Bývalý hokejista dostal 4329 preferenčných hlasov. Strana prekonala päťpercentnú hranicu len o 2021 hlasov.

Počas roka a pol v parlamente toho stihol naozaj dosť, aj keď hlavne mimo práce. Za tento čas v parlamente vyslovil jedno slovo. Ním bolo "Sľubujem" počas sľubu poslanca hneď v prvý deň v práci.

Najskôr sa prevalil jeho milenecký vzťah rok po úmrtí manželky, ktorej plakal nad hrobom, že už ju nikdy neopustí. Následne mu zhorelo požičané auto, čelil kritike za chválenie mafie a mafiánov. Slovákov rozosmial aj vetou, že nevedel, či je vo vláde alebo opozícii. Zakončil to vyhrážkami dnes už bývalej milenke, bitkou na stužkovej jej syna a oplzlými esemeskami.

Predčasné voľby sa uskutočnia v sobotu 10. marca 2012, čas na podanie kandidátky majú strany do nedele 11. decembra.

 

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu