Polícia eviduje už 6 obetí nehody na diaľnici D1 | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

Polícia eviduje už 6 obetí nehody na diaľnici D1

Hromadná nehoda na diaľnici D1 si vyžiadala 6 ľudských životov.
Hromadná nehoda na diaľnici D1 si vyžiadala 6 ľudských životov.
30.12.2005 19:42

BRATISLAVA - Na diaľničnom úseku D1 medzi Bratislavou a Sencom sa stala hromadná dopravná nehoda. V nepriaznivom počasí do seba vrazilo až 60 áut. Na mieste bolo asi 16 sanitiek. Táto strašná nehoda si podľa najnovších informácií vyžiadala už šesť obetí.


Podľa televíznej stanice TA3 bolo medzi nákladnými autami uviaznutých asi 10 áut. Na ceste bolo vidieť polámané lyže, sánky a batožinu zo zdemolovaných áut. Nehoda si doteraz vyžiadala šesť obetí a vyše 20 zranených, väčšinou ťažko.

Vážne zranených účastníkov nehody umiestňujú záchranári v bratislavských nemocniciach. Pri prevoze jedna zo sanitiek zapadla v záveji ďalšia sa pre neprejazdnú cestu na miesto nehody ani nedostala.

Dopravná situácia na Slovensku je naďalej kritická. V Trnave, kde už od popoludnia nepremáva prímestská doprava, vyhlásil prednosta krajského úradu mimoriadnu situáciu. Urobil tak na základe súčasnej situácie na cestách v kraji, keď je nepriechodná diaľnica v smere Trnava - Bratislava, stará cesta v tom istom smere a rovnako je neprejazdná situácia na cestách v okrese Galanta.

Horský priechod Donovaly je priechodný len s veľkými ťažkosťami, naopak Šturec je prejazdný bez problémov. V okrese Čadca vyhlásili pre problémy so snehom mimoriadnu situáciu.

Galéria

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR, Bleskovky.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články