Nedeľa11. január 2026, meniny má Malvína, zajtra Ernest, Ernestína

Bojujú o letisko!

Ilustračný obrázok Zobraziť galériu (3)

BRATISLAVA - Primátor hlavného mesta Andrej Ďurkovský a župan Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ľubo Roman sú znepokojení! Podľa návrhu privatizácie Letiska M. R. Štefánika ich inštitúcie nedostanú absolútne nič!

Návrh koncepcie privatizácie je zverejnený na internetovej stránke Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR. Podľa koncepcie by mal privatizér získať 66-percentný podiel a štát si ponechá 34 percent. Hlavnému mestu ani Bratislavskému samosprávnemu kraju tak nezvýši nič! "Chceme 15 percent pre Bratislavu a 15 pre BSK," povedal župan Ľubo Roman. Štátu by tak zostal 4-percentný podiel na privatizácii. Primátor tento krok odôvodňuje tým, že Bratislavčania a občania kraja znášajú negatívne vplyvy leteckej dopravy. Výnosom z podielu by za ne boli kompenzovaní. Cieľom mesta a VÚC je aj ovplyvňovať v budúcnosti dianie a rozvoj na letisku. "Sme ochotní v rokovaní s ministerstvom pristúpiť aj na kompromis. To znamená, že 10-percentný podiel z letiska by sme dostali okamžite a 5-percentný následne," pripúšťa Ďurkovský.

"Na našej koncepcii nič nezmeníme," odkazuje mu za ministra dopravy, pôšt a telekomunikácií jeho hovorca Tomáš Šarluška, podľa ktorého bude ministerstvo s magistrátom a BSK rokovať ďalej. "Našou snahou je, aby 34-percentný podiel zostal štátu. Do piatich rokov sme však ochotní preniesť tieto percentá v urči-tom pomere na VÚC a Bratislavu," spresnil hovorca.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu