Jarjabek a Tkáč - smerujú do Smeru | Topky.sk

°C

Sobota, 18. január 2020. Meniny má Bohdana, zajtra Drahomíra, Sára.

Jarjabek a Tkáč - smerujú do Smeru

Vojtech Tkáč
Vojtech Tkáč
17.05.2005 07:15

BRATISLAVA - Poslanecký klub strany Smer získal nové posily - odpadlíkov z HZDS. Sú nimi nezávislí poslanci Dušan Jarjabek a Vojtech Tkáč, ktorí do NR SR vstúpili v drese Mečiarovej strany. Pôvodne 25-členný klub tak bude mať 27 členov a stane sa najsilnejším poslaneckým klubom v parlamente.


Vstupujú do Ficovho poslaneckého klubu, ktorý sa stáva najsilnejším

O rozhodnutí oboch poslancov včera informoval predseda Smeru-SD Robert Fico. "Rozšírenie klubu nebudeme spájať s požiadavkami na posty vo vedení NR SR a členstvo vo výboroch, pretože rozšírenie nie je výsledkom parlamentných volieb," povedal šéf Smeru Fico. Príchod nových poslancov je podľa neho dôkazom, že Smer je schopný integrovať nielen politické strany, ale aj osobnosti. Nevylúčil, že po vstupe do poslaneckého klubu bude nasledovať aj ich vstup do strany. Jarjabek, ktorý len minulý mesiac opustil rady HZDS, sa rozhodol pre spoluprácu so Smerom, pretože je to vraj jediná strana, ktorá je schopná garantovať zmeny v spoločnosti.

Smer ako jediný z poslaneckých klubov zaznamenáva prírastok členov. Pôvodne 25 poslancov zvolených za túto stranu posilnia dvaja ďalší. Klub sa tak stáva najpočetnejším v NR SR.


Nástroje k článku


ZDROJ: Nový Čas

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články