°C

Štvrtok, 29. október 2020. Meniny má Klára, zajtra Šimon, Simona.

Vláda premrhala v korupčných kauzách tri miliardy, tvrdí SDKÚ

Ivan Mikloš a Lucia Žitňanská
Ivan Mikloš a Lucia Žitňanská
03.08.2009 15:53

BRATISLAVA - Na takmer tri miliardy eur - 88 mld. 400 mil. korún sa vyšplhala suma, ktorú podľa SDKÚ-DS Ficova vláda premrhala v korupčných a klientelistických kauzách.


Skonštatoval to dnes na tlačovej besede podpredseda SDKÚ-DS Ivan Mikloš, ktorý informoval o aktualizácii stránky www.ukradli.sk. Na nej najsilnejšia opozičná strana zaznamenáva kauzy súčasnej vlády. K pôvodným 32 pridala 13 nových, ako sú kauzy Štátne lesy, Veriteľ, dotácia pre Kubínsku hoľu, Národný futbalový štadión. SDKÚ presadzuje aj nové podnety, ktoré jej prišli na stránku. Ako novinku zverejňuje komentáre k najväčším klamstvám premiéra Roberta Fica, napr. o PPP projektoch či dostavbe Mochoviec.

Stránku ukradli.sk navštívilo od spustenia 24. júna 83 000 ľudí. Podľa Mikloša sa teda stretla s veľkým ohlasom. Kauzy strana sleduje a na stránke mení údaje raz mesačne podľa toho, ako sa vyvíjajú, napr. pri stratách z druhého dôchodkového piliera znížila odhadovaných deväť miliárd korún na 4,5 miliardy. Vláde sa totiž nepodarilo primäť k odchodu z druhého piliera toľko ľudí ako predpokladala.

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA;
VIDEO: Infonet.tv

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články