Piatok5. december 2025, meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas

Zdevastované toalety, pyrotechnika či urážanie policajtov: Polícia musela počas futbalu v Trnave viackrát zasahovať

Ilustračný obrázok Zobraziť galériu (2)
(Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj)

TRNAVA - Napätie medzi futbalovými rivalmi Trnavou a Slovanom sa počas stredajšieho semifinále Slovenského pohára (Slovnaft Cup) prenieslo aj mimo trávnika. Policajné zložky zaznamenali celkovo 10 priestupkov, pričom situácia si vyžiadala viaceré zásahy.

Najzávažnejší incident sa odohral počas polčasovej prestávky. V hosťujúcom sektore mali fanúšikovia Slovana poškodiť priestory mužských toaliet vrátane samotného zariadenia. Polícia predviedla na výsluch dvoch mladistvých fanúšikov, ktorých konanie bolo zadokumentované ako priestupok proti majetku. Po vyčíslení škody bude rozhodnuté o ďalšom postupe. Obaja mladiství boli po výsluchu odovzdaní zákonným zástupcom.

Zdevastované toalety, pyrotechnika či
Zobraziť galériu (2)
 (Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj)

Počas zápasu bola na oboch stranách tribún použitá zakázaná pyrotechnika. V jednom prípade bola uložená pokuta, ostatné prípady polícia zadokumentovala ako priestupky podľa zákona o organizovaní verejných športových podujatí. Krátko po príchode fanúšikov Slovana do Trnavy riešili policajti aj muža so zakrytou tvárou, za čo mu udelili blokovú pokutu.

Urážky aj poškodzovanie áut

Po skončení zápasu boli za verbálne urážanie policajtov pokutovaní dvaja fanúšikovia Slovana vo veku 31 a 43 rokov. Polícia rieši aj dvoch domácich priaznivcov, ktorí po stretnutí udierali rukou do áut odchádzajúcich fanúšikov Slovana – prípad je evidovaný ako podozrenie z priestupku na úseku diváckeho násilia.

 

⚽️FUTBALOVÉ SEMIFINÁLE V TRNAVE: SLOVANISTI ZDEVASTOVALI TOALETU VO SVOJOM SEKTORE⚽️ 🚔Polícia počas bezpečnostných...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Wednesday, April 16, 2025

Bezpečnostné opatrenia boli ukončené okolo 22:00, no v uliciach Trnavy zostali hliadky, ktoré situáciu naďalej monitorovali. Hoci k hromadnému narušeniu poriadku nedošlo, polícia hodnotí podujatie ako rizikové. Policajti sa už pripravujú na ďalší zápas týchto rivalov, ktorý sa odohrá v sobotu. Fanúšikov vyzývajú, aby sa správali slušne, rešpektovali pokyny hliadok a neprenášali napätie zo štadióna do ulíc.

Zápas medzi Spartakom Trnava a ŠK Slovan Bratislava skončil v riadnom hracom čase víťazstvom domácich 2:1. Po penaltovom rozstrele (4:2) sa Spartak tešil z postupu do finále Slovenského pohára.

Viac o téme: Fanúšikovia ŠK Slovan BratislavaFutbalFC Spartak Trnava
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu