Piatok19. júl 2024, meniny má Šarlota, Dušana, zajtra Eliáš, Iľja, Eliána

Policajti zadržali v Nitre dvoch mužov na motocykli pod vplyvom drog

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: TASR - Pavol Zachar)

NITRA - Policajti nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali dvojicu na motorke, ktorá bola pod vplyvom drog. Počas nočnej služby spozorovali na Dolnočermánskej ulici motocykel, ktorého vodič jazdil nekoordinovane zo strany na stranu, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Policajti motocykel zastavili. Vodič sa počas komunikácie správal nervózne a roztržite, mal rozšírené zreničky. Policajtom priznal, že je užívateľom pervitínu. Rýchlotest zo vzorky slín na detekciu návykových látok v tele potvrdil u vodiča prítomnosť amfetamínu a metamfetamínu. Spolujazdec bol rovnako nervózny a roztržitý, mal motorický nepokoj. Lustráciou v policajných evidenciách bolo zistené, že má zákaz vedenia motorových vozidiel za jazdu pod vplyvom návykových látok.

Policajtom povedal, že prednedávnom užil látku s názvom speed a že má vo svojej peňaženke jedno priesvitné plastové vrecúško s obsahom žltej hrudkovitej látky, tzv. speedu. Policajtom ho dobrovoľne vydal. Spolujazdec bol obmedzený na osobnej slobode a predvedený na obvodné oddelenie z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov. S vodičom sa policajti presunuli na toxikologické vyšetrenie do nemocnice, ktorého výsledok bol pozitívny na amfetamín a metamfetamín. Policajti mu zadržali vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali.

Viac o téme: PolíciaNitraDrogy
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu