Utorok23. júl 2024, meniny má Oľga, zajtra Vladimír

Vedia sa dohodnúť: Demokrati a Piráti podpísali memorandum o dlhodobej spolupráci

Jaroslav Naď
Jaroslav Naď (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Mimoparlamentné strany Demokrati a Pirátska strana - Slovensko podpísali memorandum o dlhodobej spolupráci. Uviedol to predseda Demokratov Jaroslav Naď na pondelkovej spoločnej tlačovej besede. Naď poukázal na to, že strany chcú spoločne presadzovať boj proti korupcii a netransparentnosti.

Naď pripomenul, že aj ďalšie strany vyzvali svojich podporovateľov, aby podporili Demokratov vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP). "To všetko je dôkaz toho, že spolupracovať vieme," konštatoval.

archívne video

Vyjadrenie Jaroslava Naďa k verejnej žalobe na poslanca Ľuboša Blahu (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

V prípade úspechu Demokratov vo voľbách do EP sa zaväzujú, že budú presadzovať kľúčové body Pirátskej strany, najmä rozšírenie právomoci Úradu európskej prokuratúry, priblížil Naď jeden z bodov memoranda. Strany sa tiež zaviazali, že do komunálnych volieb budú robiť spoločné tlačové besedy v oblasti pôdohospodárstva. Zároveň chcú spolupracovať v oblasti komunálnej politiky s cieľom čo najviac zachovať ochranu verejného záujmu. "Rovnako tak budeme spoločne identifikovať ľudí, ktorí budú môcť byť ďalšími volenými predstaviteľmi v komunálnej politike," doplnil Naď.

Demokrati boli jediní, kto ich oslovil na spoluprácu

Predsedníčka Pirátov Zuzana Šubová zdôraznila, že Demokrati boli jediní, kto ich oslovil na spoluprácu. Pripomenula, že pre Pirátov sú do eurovolieb kľúčové napríklad ochrana finančných záujmov EÚ alebo poľnohospodárska politika. V eurovoľbách kandiduje 22 strán a jedna koalícia. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Zakrúžkovať môžu najviac dvoch kandidátov z jednej kandidátnej listiny.

Viac o téme: SpoluprácaPirátiJaroslav NaďDemokrati
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu