Štvrtok23. máj 2024, meniny má Želmíra, zajtra Ela, Vanesa

Najznámejšia nábytkárska firma sveta expanduje na Slovensko: FOTOREPORTÁŽ Závod pri Bratislave zamestná 130 ľudí

Otvorenie výroby IKEA Malacky Zobraziť galériu (10)
Otvorenie výroby IKEA Malacky (Zdroj: Ján Zemiar)

MALACKY - Nábytkárska firma IKEA Industry otvorila novú súčasť svojho závodu v Malackách. Rozšírenie o 35.000 štvorcových metrov (m2) zahŕňa nové výrobné a skladové priestory. Investícia prinesie do regiónu 130 nových pracovných miest, informovali vo štvrtok predstavitelia spoločnosti.

Skúšobná výroba vo fabrike prebieha od začiatku roka 2024. Vďaka použitým technológiám sa podiel drevotrieskových dosiek vyrobených a spracovaných v malackom závode zvýši o 50 %. "Vďaka našej novej investícii vytvoríme 130 pracovných miest pre rôzne profesie, vrátane vysokokvalifikovaných pozícií vo výrobe," zhodnotil Site Manager IKEA Industry Malacky Dariusz Martyniak.

Otvorenie výroby IKEA Malacky (Zdroj: Ján Zemiar)

Na strechách budov závodu plánuje firma v blízkej budúcnosti umiestniť solárne panely. Súčasťou novej fabriky budú aj zelené fasády, systém čistenia odpadových vôd a systém zberu dažďovej vody. Areál bude tiež vybavený prvkami, ktoré podporujú biodiverzitu v okolí.

Otvorenie výroby IKEA Malacky
Zobraziť galériu (10)
Otvorenie výroby IKEA Malacky  (Zdroj: Ján Zemiar)

IKEA Industry je súčasťou medzinárodnej nábytkárskej skupiny IKEA. Pracuje v nej približne 15.000 spolupracovníkov v 32 výrobných závodoch v siedmich krajinách sveta. Na Slovensku má spolu šesť závodov - tri v Malackách, dva v Trnave a jeden v Jasnej. Závod IKEA Industry Malacky založený v roku 1999 pozostáva z fabriky na výrobu dosiek a dvoch nábytkárskych fabrík. V súčasnosti v ňom pracuje približne 560 ľudí.
 

Viac o téme: MalackyIKEAIKEA Industry
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu