Štvrtok23. máj 2024, meniny má Želmíra, zajtra Ela, Vanesa

Zdravotníctvo sa možno dočká ďalšieho dofinancovania: Zuzana Dolinková avizuje intenzívne rokovania

Zuzana Dolinková
Zuzana Dolinková (Zdroj: Topky/Ramon Leško)

BRATISLAVA - Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) chce intenzívne rokovať so šéfom rezortu financií Ladislavom Kamenickým (Smer-SD) o ďalšom dofinancovaní sektoru. Poukázala pritom na to, že v tohtoročnom rozpočte pre zdravotníctvo, najmä ambulantný sektor, je málo peňazí. Urobila tak po tohtotýždňovom rokovaní so zástupcami ambulantného sektora.

"My sme garantovali, že nedopustíme, aby sa platili hocijaké poplatky, tobôž poplatky, ktoré sú nejakým spôsobom kreatívne v ambulanciách. Ja si uvedomujem, že tých peňazí v ambulantnom sektore aj v rozpočte na tento rok je málo, ja som to hovorila od začiatku, keď sme schvaľovali aj štátny rozpočet, aj keď sa pripravovala programová vyhláška. Nespokojnosť je samozrejme prirodzená," poznamenala.

archívne video

Tlačová konferencia Slovenskej lekárskej komory na tému Aktuálna situácia v zdravotníctve (Zdroj: Topky/Vlado Anjel)

Rokovanie so zástupcami ambulantného sektora označila za konštruktívne. "Aj sme si teda možno vymenili intenzívne niektoré názory a ja som prisľúbila, že budem intenzívne rokovať ešte s ministrom financií o ďalšom dofinancovaní rezortu zdravotníctva v priebehu roku 2024," uzavrela ministerka.

Zástupcovia ambulantného sektora nie sú spokojní s rozdelením peňazí v zdravotníctve. Financovanie ambulancií je podľa nich nedostatočné. Opakovane upozorňujú na možné zavádzanie poplatkov. Na dofinancovanie sektora vyzvala aj Asociácia nemocníc Slovenska.

Viac o téme: FinancovanieZdravotníctvoRokovaniaZuzana Dolinková
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu